"Ani poslanci z klubu OĽANO si nemôžu dovoliť hlasovať za odchod člena vlastnej vlády, a k tomu ešte na návrh Smeru-SD," konštatoval v stredajšej (12. 5.) diskusii na TASR TV.
"Opozícia nemôže robiť personálnu politiku vo vládnej koalícii. To sa stalo v slovenskej histórii iba raz, keď bol odvolaný minister zdravotníctva Viliam Soboňa, a odvtedy sa to tak nerobí," dodal Hrabko.
Ak by ministerka cítila, že vo vládnej koalícii nemá podporu, mohla by podľa neho odísť sama, v krajnom prípade by mohol dať návrh na jej odvolanie premiér Eduard Heger (OĽANO). "Tak sa to robí v slušných krajinách," povedal Hrabko.
Poukázal aj na to, že OĽANO, ktoré má voči ministerke výhrady, nezaujalo spoločný postoj. "Časť poslancov zotrvala pri svojom predsedovi Igorovi Matovičovi a časť bola skôr pri premiérovi Eduardovi Hegerovi. Tento stav v klube nie je trvalý, skôr 'plávajúci' a v čase sa bude meniť," odhadol Hrabko.
Za "víťaza" hlasovania však nikoho z najsilnejšieho vládneho hnutia nepovažuje. "Z hlasovania vidíme, že klub jednotný nie je. Z toho nemôže mať radosť nikto okrem opozície. Tá radosť môže mať a jej prácou je skúšať ďalej túto nejednotnosť zväčšiť," poznamenal Hrabko.
Dobrou správou pre opozíciu sú podľa neho aj prestupy členov vládneho hnutia Za ľudí do konkurenčných strán, ako to vstupom do strany Spolu naposledy urobila bývalá poslankyňa Andrea Letanovská. "Čo sa týka samotnej strany Za ľudí, je to iba ďalšie potvrdenie toho, že odchádza do minulosti a že tento projekt Andreja Kisku bol veľkým omylom," tvrdí Hrabko.