Sinvár žije v meste Chán Júnis v južnej časti palestínskeho teritória. Pravdepodobne sa skrýva, rovnako ako ostatní členovia vedenia Hamasu. Izraelské letectvo zaútočilo aj na dom Sinvárova brata Muhammada, ktorý tiež patrí k špičkám organizácie, ktorú Izrael, Spojené štáty i Európska únia považujú za teroristickú. Ďalšie izraelské nálety mierili proti kanceláriám Hamasu, skladom zbraní, rampám pre odpaľovanie rakiet alebo niekoľkým desiatkam bodov v sieti podzemných tunelov.
Pri neskoršom útoku, ktorý bol najkrvavejší od začiatku terajšej izraelskej operácie, zomrelo podľa palestínskych úradov najmenej 42 ľudí, z toho 16 žien a desať detí. Asi 50 ľudí utrpelo zranenia. Hovorca izraelskej armády bilanciu mŕtvych podľa agentúry Reuters nepotvrdil.
Hamas a ďalšia teroristická skupina Islamský džihád pripúšťajú, že od pondelka, kedy boje naplno prepukli, stratili dvadsať bojovníkov. Podľa Izraela je však toto číslo oveľa vyššie.
Agentúra AP napísala, že Izrael zrejme stupňuje útoky proti Hamasu, aby mu spôsobil čo najväčšie škody. Medzinárodní vyjednávači sa medzitým snažia dohodnúť prímerie, útoky na šéfov Hamasu toto úsilie ale môžu mariť. V regióne je od piatku vyslanec Spojených štátov Hady Amr, dnes sa zišiel s izraelským ministrom obrany Bennym Gancom. Ten Amrovi povedal, že
Kvôli kríze sa dnes zišla Bezpečnostná rada OSN. V utorok budú mimoriadne rokovať ministri zahraničných vecí krajín EÚ.
V Izraeli v noci na dnes dopadali rakety vystrelené Hamasom v širšej oblasti Tel Avivu aj inde. Za necelý týždeň Hamas a ďalšie militantné skupiny na izraelské územie vystrelili 2900 rakiet, u 450 z nich sa odpálenie zlyhalo alebo rakety dopadli ešte v Pásme Gazy. Izraelský systém protivzdušnej obrany zachytil 1150 rakiet, uviedla izraelská armáda.
Juhovýchodne od Nazaretu izraelskí policajti zadržali dvoch Jordáncov, ktorí pri sebe mali nože. Sú podozriví, že v noci na dnes prešli jordánsko-izraelskú hranicu a snažili sa dostať do Jeruzalema. Neskôr izraelská polícia informovala o útoku autom na izraelské bezpečnostné zložky vo štvrti Šajch Džarráh vo východnom Jeruzaleme. Podľa polície boli zranení štyria policajti, zdravotníci na mieste podľa agentúry AFP hlásili sedem zranených.
Súčasná eskalácia násilia je najhoršia od poslednej vojny medzi Izraelom a Hamasom v roku 2014. Zomrelo najmenej 188 ľudí v Pásme Gazy, vrátane 55 detí, zranených je cez 1230, uviedlo palestínske ministerstvo zdravotníctva. Na izraelskej strane je obetí na živote desať.
Boje začali po niekoľkodňových stretoch medzi izraelskou políciou a Palestínčanmi v Jeruzaleme. Napätie eskalovalo počas ramadánu, keď Izrael obmedzil Palestínčanom zhromažďovania na mieste, kde sa Arabi väčšinou schádzajú k večernej modlitbe. Začiatkom mája sa tiež očakával verdikt odvolacieho súdu o vysťahovaní desiatok palestínskych rodín zo štvrti Šajch Džarráh vo východnom Jeruzaleme.V sobotu izraelské letectvo zničilo výškovú budovu v Gaze, kde mala kancelárie americká agentúra The Associated Press (AP) a katarská televízia Al-Džazíra. Ľuďom sa z domu podarilo odísť. Podľa izraelskej armády ho využívalo vojenské spravodajské krídlo Hamasu.