Ako píše New York Post, v novembri 1963 Kennedy odštartoval svoju volebnú kampaň. Floydovi Boringovi, vedúcemu tajnej služby, vtedy povedal, aby si od neho agenti držali odstup. "Je to prehnané, Floyd, a na ľudí to nepôsosbí správnym dojmom," uviedol Kennedy. "Čakajú nás voľby. Ide mi o to, aby som bol ľuďom prístupný," dodal.
Agenti to s ním nikdy nemali ľahké. Novinárka Carol Leonning tvrdí, že v súkromí to bol muž, ktorý sa nebál vystaviť nebezpečenstvu a bol ľahkomyselný. Niektorých ochrankárov dokázal aj poriadne vytočiť. Keď v roku 1961 nastúpil do funkcie prezidenta Spojených štátov, prekonal všetky rekordy týkajúce sa návštev mimo Bieleho domu.
V tom čase mala tajná služba prezidentského paláca iba 34 agentov. Čakali ich neľahké časy a dlhé šichty. To však nebol problém. Najviac starostí narobil práve Kennedy a jeho prístup voči ochranke. Často ju odmietal. "Ak je niekto natoľko blázon, že chce zabiť prezidenta USA, môže to urobiť," povedal Kennedy svojmu hovorcovi. Túto myšlienku mal v hlave aj vtedy, keď s jeho bratom naskočil do neoznačeného auta a vybrali sa za milenkami. Tajná služba pravidelne a poctivo kontrolovala, s kým sa prezident stretával, pre jeho spoločníčky to však neplatilo. Agenti mali teda obavy, či sa mu niekto nebude vyhrážať alebo sa ho pokúsia otráviť.
V roku 1963 sa Kennedy vybral na turné po Floride a Texase. Jeho ochranka bola už na pokraji síl. Na predbežné zaistenie cesty chodil už iba jeden agent, pričom predtým boli na to dvaja. 21. novembra toho istého roku povedal známy politik, nech je ochranka o jedno auto ďalej. Aby toho nebolo málo, agenti si ešte v tú noc išli vyhodiť z kopýtka. Deväť agentov, z toho štyria mali rannú službu, navštívili nočný klub. Počas výpravy do seba nesmeli dať ani kvapku alkoholu, avšak tento príkaz ignorovali. Na svoje izby sa vrátili neskoro a o chvíľu mali nastúpiť do práce. Prezidenta čakala 22. novembra 1963 cesta naprieč Dallasom.
Jazdili presne v takom poradí, ako chcel Kennedy. Ešte aj Clint Hill, vedúci detailov prvej dámy, išiel za ich autom, pričom zvyčajne bol priamo vedľa nich. Práve ten si ako prvý uvedomil, čo sa stalo, keď Kennedy vyhodil obe ruky do vzduchu. "Vedel som, že som mal byť na zadnej časti toho auta!" povedal Hill. Keby tam bol, mohol zabrániť výstrelu.
Z celej situácie boli zmätení aj agenti. Nevedeli odhadnúť, kto bol cieľom strelca. Hill v tom mal jasno a okamžite reagoval. Jackie Kennedy, manželka Kennedyho, sa totižto natiahla, aby niečo schmatla z kapoty auta. Išlo o malý kúsok mozgu a lebky jej manžela. Hill ju okamžite zatiahol naspäť a celú ju priľahol. Chránil ju svojím telom.
Kým sa valila vlna kritiky na ostatných agentov, Clinta považovala verejnosť za absolútneho hrdinu. Lenže ani on si nedokáže niečo odpustiť. V osudný deň sa na prezidentovo auto trikrát vystrelilo. Keby bol Hill rýchlejší, možno by zachránil Kennedyho pred osudným posledným výstrelom.