Bežnými znakmi tohto stavu sú nedostatok empatie, nerešpektovanie ostatných a tendencia klamať a manipulovať. Povedala, že je pre ňu „ťažké byť morálne dobrým človekom" a je pre ňu jednoduchšie byť neverná, najmä keď nikdy necíti vinu alebo hanbu za svoje činy.
Povedala, že sa pri zoznamovaní snaží byť otvorená, ale neodhalí svoju poruchu osobnosti, kým sa s niekým viac nezblíži. Okrem toho Kanika pripustila, že len málokedy sa cíti skutočne šťastná. Austrálska modelka hovorí, že rada manipuluje a ovplyvňuje potenciálnych partnerov tým, že im na rande venuje prehnanú pozornosť. Kanika povedala, že tomuto kúzlu sa naučila zrkadlením emocionálnych reakcií a svoju osobnosť si vybudovala na základe identít tých, ktorí sú okolo nej.
Modelka uviedla, že nechce deti, kým neabsolvuje terapiu a kým si nebude istá, že ich bude vedieť zabezpečiť finančne aj emocionálne. Ďalšou neobvyklou vlastnosťou, ktorú má, je to, že sa musela doslova „naučiť žmurkať“. Často totiž neprirodzene dlho udržiava s ľuďmi očný kontakt bez žmurkania a to ich znervózňuje.
Táto jej úprimná spoveď sa na internete stretla s pochvalou a porozumením. Jedna osoba napísala: „Ako terapeutovi ste mi poskytli iné chápanie a pohľad na asociálnu poruchu osobnosti.“ Ďalší zas napísali: ,,Ďakujeme, že ste hovorili o tejto téme a podelili sa o svoje skúsenosti a poznatky!" Mnohí ju označili za statočnú a mimoriadne čestnú ženu. Tretia osoba napísala: „Netušíte, ako veľmi pomáhate ľuďom porozumieť tejto poruche, vážime si vašu autenticitu a to, aká ste úprimná.“