Tá ho údajne rozosiela straníkom a naozaj ich v ňom nešetrí. Za hlavnú vinníčku sporov v ňom označuje ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú (46). O čo v tomto spore ide a kto v ňom má navrch?
Konanie Remišovej kritikov je podľa interného e-mailu „neprípustné a nekorektné“. „Osobné ambície Márie Kolíkovej na funkciu predsedníčky strany sa nemôžu riešiť za cenu likvidácie obrazu strany Za ľudí v médiách,“ píše sa v ňom. Keď sme Remišovú s e-mailom konfrontovali, jeho pravosť nepotvrdila ani nevyvrátila.
Ďalší list podobného znenia prišiel všetkým členom Za ľudí aj od skupiny 37 straníkov, ktorí podporujú Remišovú. „Nesúhlasíme s aktivitami jednotlivcov, ktorí kvôli osobným ambíciám či animozitám neváhajú rozbíjať stranu,“ píše sa v ňom. Čo Remišovú a jej stúpencov mohlo tak vytočiť? Viacerí známi členovia Za ľudí v posledných dňoch vyhlásili, že by uprednostnili zvolanie mimoriadneho snemu a výber nového vedenia.
Zaradila sa k nim už aj samotná Kolíková, ktorá sa najčastejšie spomína ako ideálna kandidátka proti Remišovej. K „odbojným“ poslancom Za ľudí sa pridala aj Vladimíra Marcinková, ktorá Novému Času potvrdila, že považuje snem za riešenie situácie. Hoci o nástupníčke Remišovej ešte nehovoria, svojimi preferenciami sa netají. „Za seba si viem v tejto pozícii predstaviť Máriu Kolíkovú, ale či má túto ambíciu, musí povedať ona,“ povedala nám Marcinková.
Podobný názor majú aj poslanci Ján Benčík či Vladimír Ledecký. Konanie snemu by privítal aj nitriansky primátor Marek Hattas, ktorý ako možných kandidátov na predsednícku funkciu spomína práve Kolíkovú, ale tiež Juraja Šeligu. Podľa informácií Nového Času sú odporcovia a podporovatelia Remišovej v poslaneckom klube strany rozdelení v počte päť ku trom. Mimo oboch skupín stoja Jana Žitňanská a Juraj Šeliga, ktorí zdôrazňujú potrebu riešiť stranícke problémy vo vlastnej kuchyni. Remišová čelí silnej straníckej opozícii.