Médiá predtým informovali, že spolu s bieloruským novinárom Ramanom Pratasevičom bola zadržaná aj jeho priateľka, občianka Ruskej federácie.
Spravodajský portál Meduza.io následne uviedol, že ruské veľvyslanectvo v Minsku oznámilo, že preveruje informácie o zadržaní Rusky a je v kontakte s bieloruskými orgánmi činnými v trestnom konaní. Okrem toho sa objavili aj informácie, že v Minsku z lietadla, ktoré letelo na linke Atény-Vilnius, vystúpili štyria Rusi, ktorí neodleteli ďalej do Vilniusu.
Podľa agentúry AFP Moskva reagovala na vynútené odklonenie lietadla spoločnosti Ryanair do Bieloruska veľmi opatrne, keď hovorca Kremľa Dmitrij Peskov na brífingu vyhlásil, že "k lietadlu Ryanair sa nebudem vyjadrovať. Odkázal na "medzinárodné pravidlá" a posúdenie incidentu medzinárodnými leteckými úradmi.
Nedeľný incident však na sociálnych sieťach komentovala hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová:
"Šokujúce" je podľa nej to, že "Západ nazýva incident vo vzdušnom priestore Bieloruska šokujúcim".
"Alebo potom nech šokuje všetko," apelovala Zacharovová, pričom spomenula "nútené pristátie" lietadla s bolívijským prezidentom Evom Moralesom v Rakúsku, k čomu došlo na žiadosť USA na základe podozrenia, že sa na palube sa nachádza Edward Snowden, bývalý spolupracovník amerických tajných služieb, či iný prípad z Ukrajiny.
Zacharovová upozornila, že sociálne siete si "pamätajú všetky (tieto) prípady násilných únosov, násilných vykládok a nelegálneho zatýkania, ktoré vykonali strážcovia poriadku a morálky".