V Košiciach fungovala služba domácej starostlivosti v oblasti vzdelávania, keď v domácnostiach vyučovali deti zdravotníkov, hasičov a policajtov. Lučenčania zase využili virtuálne preteky v behu na upevnenie zdravia a kondíciu. Pochvalu si zaslúži i Strážske za potravinovú linku núdznym.
Všetky tri príklady sú užitočné a nazvali ich Krokmi k úspechu. "Tieto recepty sa osvedčili, pretože pomohli osamelým, imobilným a tým, ktorí boli v karanténe," povedal Michal Kaliňák, riaditeľ kancelárie Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS). Námestníčka košického primátora Lucia Gurbáľová vyzdvihla prístup desiatok učiteľov z radov dobrovoľníkov, ktorí nezištne v čase, keď nevyučovali, dochádzali do domácností rodičov z kritickej infraštruktúry. Učili ich deti, viedli krúžky a dvíhali telefóny v call centre. Neskôr pomáhali aj šiť rúška.
Mesto Lučenec zase zorganizovalo virtuálne bežecké preteky, aby sa rekreační športovci a v podstate aj celé rodiny mohli realizovať a májový Beh o pohár Matice slovenskej vo virtuálnej forme. Bežci mali týždeň na absolvovanie vyznačenej trate vedúcej územím miestneho parku, vyhodnotenie prebehlo na základe zaslaných údajov o dosiahnutých časoch. Trasou pretekov bol vyznačený približne dvojkilometrový okruh v mestskom parku. Po absolvovaní stačilo záujemcom zaslať snímok obrazovky zariadenia s vyznačenou trasou a dosiahnutým časom.
Samospráva v Strážskom dala dokopy svojich zamestnancov, išlo o zhruba 15 ľudí, ktorí sa pričinili o to, aby potravinová linka pomoci slúžila rôznym osamelým a seniorom. Zabezpečili im nákupy potravín a hygienických potrieb. Zástupca primátora Marek Michlovič Novému Času potvrdil, že túto službu počas pracovných dní mienia poskytovať aj naďalej.