Pellegrini na stredajšej tlačovej konferencii vyhlásil, že predseda vlády v pléne nepovedal poslancom nič iné, ako povedal verejnosti, a z jeho vystúpenia vyvstali ďalšie otázky a pochybnosti. Vyzval preto Hegera, aby vysvetlil šíriace sa podozrenia.
"Po vystúpení premiéra pretrvávajú podozrenia, že všetko, o čom sa začína šepkať, je skutočnosť. Dokonca si myslím, že to je ešte horšie," povedal Pellegrini. Predseda vlády podľa neho rozprával v pléne aj na tlačovej konferencii "dokopy o ničom, urobil kázeň" a hovoril len o Pellegrinim a Ficovi. Jeho vystúpenie označil za slaboduché. Pellegrini sa pýta na viaceré nevysvetlené veci. Naznačil aj pochybnosti v súvislosti s podávaním správ od osôb z prostredia orgánov činných v trestnom konaní súčasnému predsedovi vlády aj jeho predchodcovi Igorovi Matovičovi (OĽANO), ako aj možné stretnutia.
Pellegrini poznamenal, že sa šíria rôzne informácie, preto by bolo dobré vysvetliť stretnutie najvyšších predstaviteľov štátu v budove Slovenskej informačnej služby (SIS). Namieta, že premiér Heger doteraz nikoho neubezpečil, že sa situácia s možným ovplyvňovaním a manipulovaním vyšetrovaní rieši.
Exriaditeľ SIS Vladimír Pčolinský, ktorý je aktuálne vo väzbe, by podľa neho mohol prispieť k objasneniu vecí. Najmä preto, že ako bývalý šéf tajných odovzdával informácie kompetentným orgánom a mohli súvisieť aj so spomínanými podozreniami o manipulácii svedkov. Erik Tomáš (nezaradený) pripomenul, že práve Vladimír Pčolinský podal nedávno trestné oznámenie súvisiace s ovplyvňovaním svedkov v rôznych kauzách.
Pellegrini nepovedal, či je technicky možné priviezť niekoho z väzby do parlamentu. Poznamenal, že NRSR má právo na takéto rozhodnutie a ak to narazí na právny problém, nebudú o tom diskutovať poslanci, ale zodpovedné orgány a zákony. Kým prokurátor a kompetentní nerozhodnú o žiadosti parlamentu, schôdzu podľa jeho slov prerušili.
V súvislosti s utajovaným režimom rokovania parlamentu Pellegrini poznamenal, že ešte pred schôdzou ich Národný bezpečnostný úrad (NBÚ) ubezpečil, že poslanci parlamentu sa môžu oboznamovať s informáciami až do úrovne prísne tajné. Majú teda podľa neho možnosť oboznámiť sa s rovnakými informáciami ako premiér.