Predstaviteľ Hospodárskeho spoločenstva západoafrických štátov (ECOWAS), ktorý bol do Mali vyslaný ako sprostredkovateľ, ich odstúpenie potvrdil. N'Daw a Ouane sa momentálne nachádzajú vo vojenskom tábore asi 15 kilometrov od hlavného mesta Bamako. Osobitný radca vodcu vojenskej junty Baba Cisse v stredu potvrdil, že prebiehajú rokovania o ich prepustení a sformovaní novej vlády.
Prezident Bah N'Daw a premiér Moctar Ouane zložili prísahu vlani v septembri po tom, čo vojenská junta v dôsledku rastúceho medzinárodného tlaku súhlasila s odovzdaním moci dočasnej civilnej vláde.
Vzbúrení malijskí vojaci však v pondelok N'Dawa a Ouana zadržali. Bývalý vodca vojenskej junty v Mali Assimi Goita následne v utorok opäť prevzal kontrolu nad krajinou a prezidenta a premiéra zosadil z funkcie. Urobil tak preto, že sa pokúsili o rekonštrukciu vlády bez jeho súhlasu. Goita dovtedy vo vláde pôsobil ako viceprezident.
Medzinárodné spoločenstvo v utorok ostro odsúdilo udalosti v africkom štáte Mali a žiada okamžité prepustenie zadržaného dočasného prezidenta a premiéra. O situácii v Mali bude na žiadosť Francúzska, bývalého kolonizátora Mali, v stredu mimoriadne rokovať aj Bezpečnostná rada OSN.