Kollár to povedal v nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike. Uistiť ho o tom mal minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO). Predseda NRSR zdôraznil, že všetky podozrenia plynúce z informácií SIS musia preveriť kompetentné orgány.
"Informácie sú vážne, treba ich preveriť. Nebudem tu ja robiť sudcu ani prokurátora," povedal s tým, že konať majú kompetentné orgány aj s inšpekciou ministerstva vnútra. Práve preto ho mal minister vnútra uistiť, že zriadil špeciálny tím, ktorý to vyšetruje.
"Budem rád, ak sa takéto niečo nepotvrdí," povedal o podozreniach, že v rámci orgánov činných v trestnom konaní (OČTK) vznikla skupina, ktorá ovplyvňuje vyšetrovania viacerých káuz a výpovede svedkov. Ak sa niečo takéto potvrdí, Kollár hovorí o veľkom probléme.
Šéf parlamentu zároveň vysvetlil, že najvyšší ústavní činitelia sú príjemcovia informácií zo zákona. Stretnutie špičiek štátu v SIS mali podľa jeho slov zorganizovať práve preto, že už dlhšiu dobu dostávali znepokojujúce informácie. Myslí si, že zvolili správny formát a urobili dobre.
Rozdiel medzi informáciami zo stretnutia a správou, ktorú čítal poslancom, je podľa jeho slov len v tom, že poslanci nedostali konkrétne mená. "Síce poslanec má zo zákona previerku na stupni prísne tajné (PT) a môže sa s tým oboznamovať, ale sála pléna NRSR nie je prispôsobená na PT," povedal Kollár. Podčiarkol, že prípadné úniky z tejto správy by neboli šťastné a išlo by o porušenie zákona.