Šéf Smeru-SD Robert Fico to označil za "akt elektronického terorizmu". Strana hovorí, že slovenský minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nominant SaS) k týmto zisteniam pristupuje laxne a doteraz nereagoval.
Odpočúvanie partnerov v rámci NATO je podľa Fica odsúdeniahodné. Na utorkovej tlačovej konferencii požiadal Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR, "nech naberie odvahu" a žiada o reakciu americkej strany. "Vyzývame, aby ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí zaujalo jednoznačné stanovisko, aby odsúdilo tento akt," doplnil podpredseda Smer-SD Juraj Blanár. Rezort diplomacie by mal podľa neho jasne povedať, že tento akt je pre SR neprijateľný. Blanár sa tiež pýta, akú máme garanciu, že sa takéto odpočúvanie nedialo aj v našej krajine.
Dánsky rozhlas v nedeľňajšej investigatívnej správe, ktorú vypracoval spolu s ďalšími európskymi médiami, uvádza, že Dánska zahraničná a vojenská tajná služba FE (Forsvarets Efterretningstjeneste) pomáhala americkej Národnej bezpečnostnej agentúre (NSA) s odpočúvaním politikov v Nemecku, Francúzsku, Švédsku a Nórsku. FE podľa medializovaných informácií umožnila NSA využívať v rokoch 2012 - 2014 tajnú odpočúvaciu stanicu Sandagergardan neďaleko Kodane.