Zobrali mu viacero vecí, okrem iného aj listinné dôkazy. Samotný Mikulec považuje prehliadku svojho auta za smiešnu. Podľa Úradu špeciálnej prokuratúry prehliadka súvisí s únikom dokumentov VSS o nakladaní s majetkom médiám. Za šéfovania Mikulca sa začali vyšetrovať aj podozrenia z tunelovania VSS z čias prvej Ficovej vlády.
Prehliadka auta v bratislavskej Mlynskej Doline trvala niekoľko hodín a bola veľmi podrobná. Po jej skončení Roman Mikulec vo svojom aute odšoféroval v sprievode strážcov zákona na policajné prezídium. „Ani sám neviem,“ odpovedal na otázku Nového Času, či je zadržaný, alebo v prípade vystupuje len ako svedok. „Je to celé smiešne, je mi z toho zle,“ uviedol pred odchodom na policajné prezídium. Žiadne uznesenie o vznesení obvinenia mu podľa neho doručené nebolo. Proti postupu zakročujúcich policajtov žiadne výhrady nemal. „Nemôžem nič povedať na týchto ľudí, ktorí si len robia svoju prácu,“ povedal.
Pre denník SME sa vyjadrila jeho priateľka Katarína Svrčeková, ktorá je bývalou dôstojníčkou tajnej služby. „Nechávajú ho stáť na slnku tri hodiny bez vody. Vyťahujú z auta veci, ktoré mi nie sú známe, a pritom sme balili veci spolu, išli sme na výlet. Obávam sa, že mu niečo mohli nastrčiť. Auto bolo ráno nestrážené,“ napísala Svrčeková v SMS.
Prípad má pod palcom Úrad špeciálnej prokuratúry. „Vzhľadom na udalosti posledných dní, anonymné doručenia dokumentov VSS niekoľkým médiám, dozorujúci prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry vydal pokyn vyšetrovateľovi Policajného zboru na vykonanie zaisťovacích úkonov. Tieto boli vykonané dnešného dňa (22.6.2013) a to v súlade s ustanoveniami Trestného poriadku. Nakoľko zaistené materiály pod stupňom utajenia - dôverné a vyhradené sú v súčasnej dobe vyhodnocované, bližšie informácie na základe pokynu dozorujúce prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry nie je možné poskytnúť,“ informovala hovorkyňa Andreja Predajňová.
Roman Mikulec
Mikulec (na snímke, médiá požiadal o nezverejnenie identity pri razii) sa šéfom Vojenskej spravodajskej služby stal v roku 2010. Vtedajší minister obrany Ľubomír Galko ho predstavil ako človeka z vnútra služby, kde pôsobil dlhé roky. Mimo služby ho postavila Iveta Radičová. Za jeho pôsobenia sa začali vyšetrovať podozrenia z tunelovania VSS z roku 2006.