Ona sa musí rozhodnúť, ako s pôvodne podanou demisiou naloží. Mičovského vyhlásenie o späťvzatí demisie na veci nič nemení. Pre TASR to skonštatoval bývalý politik a ústavný právnik Peter Kresák. Dodal, že rozpor s legislatívou v tom nevidí. Hovorí však o neštandardnej situácii.
"Právne bude dôležité, čo urobí pani prezidentka. Nie je to rozpor s legislatívou, je to však ďalšia veľmi neštandardná ústavná situácia," skonštatoval Kresák pre TASR. Dodal, že ak už raz minister demisiu podal, rozhodnutie ostáva na prezidentke. "Jeho vyhlásenie (Mičovského, poznámka TASR) je síce fajn, ale právne to na veci nič nemení," poznamenal Kresák.
Pripomenul podobnú situáciu z čias predchádzajúcej vlády. Vtedajší minister zahraničných vecí za Smer-SD Miroslav Lajčák podal demisiu v závere roka 2018 po tom, ako vláda neschválila pakt OSN o migrácii a nikomu neschválila účasť na samite v Marrákeši. Po následných koaličných rokovaniach Lajčák oznámil prezidentskej kancelárii listom späťvzatie demisie. Vtedajší prezident Andrej Kiska jeho rozhodnutie zobral na vedomie.