Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
13.06.2021 10:00 | Tip od Vás | Slovensko

Od tragédie na hudobnom festivale v Trenčíne ubehlo 12 rokov: Vinník kašle na súdy?!

Dvoch mŕtvych mladých ľudí a desiatky zranených si vyžiadal pád stanu počas letného hudobného festivalu v Trenčíne v roku 2009. Z prečinu všeobecného ohrozenia je obžalovaný Jakob Bossert z firmy, ktorá stan stavala. Po 12 rokoch od tragickej udalosti sa mal konečne postaviť pred sudcu. Na súdne pojednávanie neprišiel.

„Momentálne bol verifikovaný dôkazmi nachádzajúcimi sa v súdnom spise. V danej veci budú vykonané ďalšie procesné úkony, pričom súd doplní dokazovanie a bude sa pokračovať v pojednávaní v septembri. Toto dokazovanie bude doplnené prekladmi ďalších listinných dôkazov, ktoré verifikujú ten zdravotný stav a znalci sa vyjadria aj k prognóze,“ vysvetlil obhajca Jakoba Bosserta Dušan Lovich. Podľa jeho slov jeho klient od počiatku spolupracuje s políciou aj súdom. „Poskytol svoje vyjadrenia, svoje stanovisko, vypovedal riadne, spolupráca zo strany klienta tam je, žiadne úkony, ktoré by smerovali k mareniu trestného konania nevidím,“ skonštatoval Lovich.

Na otázku, či sa jeho klient zúčastní ďalšieho termínu pojednávania, odpovedal, že k tomu sa mu ťažko vyjadruje. „Klienta upovedomím o termíne pojednávania, dostane predvolanie aj s poučením a už závisí od neho, či sa zúčastní a či zdravotné dôvody budú také, že súd ospravedlní neúčasť,“ uzavrel Lovich.

späť
Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: © Nový Čas, mim

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk




Najčítanejšie
24h /  3d /  7d
(ilustračné foto).
Španielsko chce zatočiť s pornom vytvoreným AI: Zákon, ktorý tu ešte nebol!
Na snímke zverejnenej ukrajinským ministerstvom pre mimoriadne situácie hasiči hasia požiar po ruskom útoku neďaleko Kyjeva 24. marca 2025.
Kremeľ zverejnil zoznam energetických zariadení: Na tieto objekty sa nebude útočiť!
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
Zelenskyj odhalil, ako je to skutočne s dohodou o neútočení: Rusko klame!
Asian man wants to pee and is holding his bladder.
Muža začalo v sprche bolieť tam dole: Keď lekár uvidel, o čo ide, zhrozil sa!
Kráľ Karol III. s manželkou Kamilou
Kráľ Karol s manželkou musel náhle zmeniť svoje plány: Čo sa stalo?!
Žena nájde po hosťoch v svojom dome, ktorý prenajíma hocičo
Foto
Blondínka prenajala byt, no netušila, čo príde: Keď vošla dnu, zhrozila sa!
Riaditeľka amerických tajných služieb Tulsi Gabbardová
Šéfka amerických tajných služieb: Rusko je stále hrozbou, ale... Táto krajina je najväčší strašiak
Rozhodcovia pochybili vo štvrtom zápase medzi Spišskou Novou Vsou a Zvolenom.
Foto
Exemplárny trest za veľkú chybu v play-off: Štvorica rozhodcov si už nezapíska!
Japonci odborárov aj zamestnancov ubezpečujú, že sa nemajú čoho báť, lebo transakcia bude prospešná aj pre nich.
Eurokomisia posilní ochranu európskej ocele: Pozrite sa, čo sa od apríla chystá
Na snímke Daniel Krajcer.
Exminister kultúry sa rozhodol stiahnuť svoju kandidatúru: Ostrá poznámka na adresu poslancov, nič im nedaroval
Vladimir Putin.
Dohoda o neútočení v Čiernom mori v ohrození: Kremeľ si dal jasnú podmienku
Parlament bude mať v stredu ceremóniu so 150 zvolenými poslancami.
Volebný PRIESKUM ukázal, čo si aktuálne myslia voliči: TÁTO strana O CHLP obsadila prvú priečku