Packard rekreačne lovil homáre na Kostarike od roku 1990 a v roku 1998 začal v tomto obore podnikať. V lete sa venuje lovu homárov pri pobreží Massachusetts a podniká v oblasti športového rybolovu. V novembri 2001, keď mal 38 rokov, letel do spoločnosťou Sansa do Puerto Jimenez zo San Jose. Lietadlo sa však nešťastne zrútilo a pri páde zahynuli obaja piloti Ricardo Salazar a Carlos Lacayo a pasažier Adolfo Predo.
Packard bol jedným z piatich preživších, ktorí strávili dve noci v džungli na pobreží Kostariky. Na privolanie pomoci použili lietadlový vysielač a z lietadla dokázali vyslať núdzový signál. Napriek tomu záchranárom trvalo jeden deň, kým sa k nim dostali, pretože miesto havárie bolo vzdialené a ťažko dostupné. Packard vtedy utrpel „mnohopočetné poranenia brucha a hornej časti tela“, píše sa v článku. Ošetrujúci lekár sa vtedy vyjadril, že by na tom mieste v najväčšou pravdepodobnosťou ďalšiu noc neprežili. Packard sa potom zotavil v katolíckej nemocnici Clinica Biblica v San Jose.
Teraz, o 20 rokov neskôr, lovec homárov opäť ušiel hrobárovi z lopaty a zotavuje sa po zážitku, z ktorého mrazí. Plával približne 14 metrov pod hladinou neďaleko Provincetownu, keď "zacítil obrovský náraz a všade okolo nastala tma," uviedol Packard v rozhovore pre NBC10 Boston po piatkovom návrate z nemocnice.
Najprv si myslel, že ho napadol žralok, čo sa v týchto vodách stáva pomerne často. Potom si uvedomil, že necíti žiadnu bolesť ani žraločie zuby. "Povedal som si, môj Bože, som v tlame veľryby a chce ma prehltnúť. Myslel som si, že toto je môj koniec, zomriem," vyjadril sa pre médiá.
Packard tvrdí, že bol uväznený v ústach veľryby takmer minútu, skôr ako si tvor uvedomil, čo sa snaží jesť, potom sa vynorila a vypľula ho von. „Videl som svetlo a potom začal vráskavec hádzať hlavou zo strany na stranu... a zrazu som bol von. Moja prvá myšlienka bola, že nemôžem uveriť, že som sa z tejto situácie dostal,“ povedal Packard.
Potápača zachránil jeho kolega Josiah Mayo na člne. Ten v šoku sledoval ako voda vedľa člna vybuchla, keď sa veľryba vynorila na povrch a Packard vyletel z úst cicavca. Neutrpel žiadne vážne zranenia. Podľa Cape Cod Times vytiahol kolegu z vody a pomocou rádia privolal pomoc. Hasiči v Provincetowne neskôr potvrdili, že došlo k volaniu potápača, ktorý utrpel vážne zranenie nôh „po interakcii s veľrybou“.
Packard najskôr uviedol, že si pri incidente myslel, že si zlomil nohy, ale lekári neskôr povedali, že má len poškodenie mäkkých tkanív a modriny, a ešte v ten deň ho prepustili z miestnej nemocnice. Spolu s manželkou Bibi majú dvoch synov, (12 a 15 rokov). Oni boli to jediné, na čo myslel v útrobách veľryby, povedal pre Cape Cod Times. Našlo sa, samozrejme, aj veľa pochybovačov, ktorí tvrdia, že si muž celý príbeh vymyslel. Peter Corkeron, vedúci pracovník Akvária v Novom Anglicku, uviedol, že existuje šanca 1 ku 1miliarde, že niekoho zožerie veľryba. "Mal len tú smolu, že bol v nesprávnom čase na zlom mieste," pripustil Corkeron. Jeden lekár v nemocnici Cape Cod uviedol, že Packard mal po mimoriadnej nehode utrpieť stratu sluchu, pretože sa vynoril z hĺbky takmer 15 metrov.
Aj mnohí rybári pochybujú. „Ľudia, ktorí sa zaoberajú rybárskym priemyslom, a ľudia, ktorí poznajú veľryby, ťažko uveria. Toto je vôbec prvý zaznamenaný prípad, že sa niečo také udialo,“ povedal jeden nemenovaný rybár. Hoci vráskavce dorastajú do ohromných rozmerov a môžu vážiť a 40 ton, odborníci sa zhodujú, že je naozaj malá pravdepodobnosť, že by prehltli človeka.