Voliť prišlo iba 23 percent voličov, čo je vôbec najnižšia účasť na hlasovaní v krajine. Podľa agentúry AFP o tom v utorok informovala volebná komisia. Podľa predbežných výsledkov FLN získala 105 zo 407 poslaneckých kresiel. Na druhom mieste skončili nezávislí kandidáti, ktorým pripadne 78 kresiel, uviedol Národný nezávislý volebný úrad (ANIE).
Tradičný spojenec FLN, Národné demokratické zhromaždenie (RND), získalo 57 mandátov. Tretie miesto obsadila najväčšia islamistická formácia v krajine, konzervatívne Hnutie spoločnosti za mier (MSP), ktorú bude v parlamente zastupovať 64 poslancov. MSP sa v pondelok vyhlásilo za víťaza volieb a vyslovilo podozrenie, že dôjde k manipulácii s ich výsledkami. Toto obvinenie ANIE rozhodne odmietla.
FLN síce vo voľbách prišla o viac ako 50 kresiel, ale so svojím spojencom RND bude mať v parlamente väčšinu. Dôkazom silného nezáujmu Alžírčanov a ich nedôvery v politiku je aj extrémne nízka účasť voličov - 23,03 percenta, ktorá je podľa ANIE najnižšia v dejinách alžírskych volieb. ANIE súčasne informoval, že voliči do urien hodili aj viac ako milión neplatných hlasov.
"Účasť je extrémne nízka. Toto je číslo, ktoré ukazuje, do akej miery tieto voľby, podobne ako tie, ktoré im predchádzali, nie sú riešením krízy," uviedla pre AFP Louisa Dris At Hamadúšiová, profesorka politológie na univerzite v Alžíri. Podľa denníka La Presse sa alžírsky prezident Abdal Madžíd Tabbún rozhodol ignorovať údaj o účasti voličov. "Pre mňa účasť nie je dôležitá," vyhlásil a dodal, že podstatné preňho je, "aby tí, za ktorých ľudia hlasujú, mali dostatočnú legitimitu".Vedenie krajiny je podľa denníka odhodlané presadiť svoj volebný program, ignorujúc požiadavky protestného hnutia Hirak, ktoré žiada vládu zákona, demokratické odovzdanie moci a nezávislé súdnictvo. Protestné hnutie Hirak vyzvalo svojich stúpencov, aby sa na voľbách nezúčastnili, a samotné voľby bojkotovalo - rovnako ako v novembri ústavné referendum, ktoré dalo prezidentovi a armáde ďalšie právomoci.
V roku 2019 sa hnutiu Hirak podarilo zorganizovať demonštrácie so státisícmi účastníkov, ktoré viedli k odchodu dlhoročného prezidenta Abdala Azíza Butefliku. Ten predtým oznámil, že aj napriek svojmu krehkému zdraviu po prekonanej mŕtvici sa bude uchádzať o piaty mandát. Od mája začali alžírske úrady proti hnutiu Hirak zakročovať čoraz intenzívnejšie a pred voľbami zatkli sedem jeho popredných predstaviteľov a ďalšie stovky aktivistov.