Rezolúciu prijalo 119 krajín, pričom hlasovania sa zdržalo 36 štátov vrátane Ruska, Iránu či Číny, ktorá je hlavným spojencom Mjanmarska. Bielorusko ako jediná krajina hlasovala proti prijatiu tejto rezolúcie. Stalo sa tak v rovnaký deň, čo o súčasnej situácii v Mjanmarsku neformálne rokovala Bezpečnostná rada OSN (BR OSN).
V rezolúcii tiež OSN žiada, aby vojenská junta v Mjanmarsku "okamžite zastavila násilie páchané na pokojne protestujúcich demonštrantoch". OSN zároveň vyzvala na prepustenie všetkých väznených predstaviteľov mjanmarskej civilnej vlády a obnovenie demokratického režimu. Ako približuje AFP, neapelovala však priamo na uvalenie zbrojného embarga.
Za schválenie rezolúcie hlasoval aj veľvyslanec Mjanmarska pri OSN Kyaw Moe Tun, ktorý sa kritikom vojenské puču vo svojej krajine. Mjanmarská armáda ešte vo februári informovala, že ho z funkcie odvolala po tom, čo požiadal medzinárodné spoločenstvo o pomoc s cieľom zbaviť juntu moci. OSN však jeho pôsobenie vo funkcii považuje za právoplatné.
Mjanmarská armáda vo februári v štátnom prevrate zosadila civilnú vládu a uväznila jej predstaviteľov vrátane de facto premiérky Aun Schan Su Ťij a prezidenta republiky Win Mjina. V krajine odvtedy prebiehajú protesty, ktoré sa bezpečnostné sily snažia potlačiť násilím a represiami. Podľa údajov OSN a neziskovej organizácie Združenie pre pomoc politickým väzňom (AAPP) si násilné potlačenie protestov vyžiadalo už viac ako 860 civilných obetí.