Ďalšie pojednávanie zvolal na 4. júla. Zúčastnené strany tak získajú viac času na rokovania o kompenzáciách. Správa Suezského prieplavu pôvodne žiadala odškodné vo výške 916 miliónov dolárov. Čiastku neskôr znížila na 550 miliónov. Suma by mala pokryť náklady na záchrannú operáciu, financie za zastavenú dopravu v prieplave a tiež straty na poplatkoch za prechod kanálom počas týždňa.
Japonský majiteľ plavidla, spoločnosť Shoei Kisen Kaisha Ltd., a poisťovne tvrdia, že požadované kompenzácie sú stále príliš vysoké. Predtým ponúkli odškodné 150 miliónov dolárov, čo však správa prieplavu odmietla. Predchádzajúce pojednávanie súd odročil koncom mája.
Štyristo metrov dlhá a 200-tisíc ton ťažká loď sa 23. marca vzpriečila v prieplave a zasekla sa na brehu. Jej uvoľnenie okrem iného zahŕňalo flotilu silných remorkérov a bagrovacích plavidiel, ktoré odbagrovali 30-tisíc kubických metrov bahna a piesku.
Cez Suezský prieplav prechádza zhruba 12 % svetového obchodu. Podľa dát časopisu Lloyd's List, ktorý sa venuje nákladnej preprave, blokáda prieplavu denne bránila preprave tovaru v hodnote viac ako 9 miliárd dolárov.