Vláda im odmieta dať tretiu dávku, preto chodia na očkovanie vakcínou Pfizer do Rumunska.
Maďarsko je jedinou krajinou EÚ, v ktorej sa už päť mesiacov očkuje čínskou vakcínou Sinopharm. Objednalo päť miliónov dávok, pričom cena za jednu je až 30 eur. Vakcínu Sinopharm by chcela Orbánova vláda v krajine aj vyrábať. No kým úrady si čínsku vakcínu pochvaľujú, medzi ľuďmi rastie počet nespokojných.
Dávajú sa testovať na protilátky a výsledky im prinášajú rozčarovanie. V máji vznikla na facebooku skupina združujúca ľudí, ktorým sa ani po druhej dávke nevytvorili protilátky. Momentálne má už 5 500 členov. Problémom je najmä to, že v Maďarsku vakcínou Sinopharm zaočkovali aj pol milióna starších ľudí, hoci na nich neprebehli klinické testy a nebola známa účinnosť.Hádky sa už šíria aj medzi odborníkmi. Rektor Semmelweisovej lekárskej univerzity v Budapešti Bále Markely je zástancom čínskej vakcíny a tvrdí, že testy na protilátky nie sú vždy spoľahlivé.
Lekárka na dôchodku Hajnalka Bodó mu však odkázala, že si spravila po dvoch dávkach vakcíny tri testy, z toho jeden laboratórny, ktorý odporúčal aj on, a všetky vyšli negatívne. Virológ a profesor Univerzity v Szegede Ernő Duda rovno označil čínsku vakcínu za primitívnu a všetkým, ktorí sú ňou zaočkovaní, odporúčal preočkovanie Pfizerom. Viacerí Maďari to aj poslúchli a išli sa očkovať do susedného Rumunska.