"Posádka lode bola na svojich pozíciach, keď sa približovali k južnému cípu Ruskom okupovaného Krymu... Išlo o úmyselný manéver, aby dali Rusku znamenie," píše sa v správe BBC, ktorá citovala Bealea.
BBC pritom poukazuje na to, že Moskva považuje Krym a jeho vody za ruské teritórium, zatiaľ čo Veľká Británia tvrdí, že torpédoborec sa pohyboval v teritoriálnych vodách Ukrajiny.
Podľa Bealea posádka tiež počula výzvu ruskej strany, ktorá loď vyzývala na zmenu kurzu a varovala pred výstrelmi. Výstrely bolo podľa reportéra počuť, avšak posádka bola presvedčená, že loď nie je na dostrel. V blízkosti lode sa podľa neho nachádzalo aj viac ako 20 vojenských lietadiel. Britské ministerstvo zahraničných vecí tiež medzičasom mierne pozmenilo svoje vyhlásenie a uviedlo, že sa "domnievajú, že Rusko malo v Čiernom mori delostrelecké cvičenie, avšak žiadna zo striel nebola mierená na HMS Defender". Podľa vyhlásenia tiež neboli na britský torpédoborec zhodené žiadne bomby.
Rusko v stredu uviedlo, že loď ruskej pohraničnej stráže vypálila varovné výstrely smerom k britskému torpédoborcu, ktorý ilegálne vplával do ruských teritoriálnych vôd v Čiernom mori. Na znak varovania zhodil bomby v jeho blízkosti aj ruský bombardér. Britská strana však tieto správy poprela.