Pomocou interaktívnych drevených tabúľ preveria znalosti školákov. Môžu hádať a spoznávať zvuky, ktoré vydávajú najznámejšie slovenské divé zvieratá. Atrakcia poskytuje zaujímavé a prehľadné informácie o domácej flóre a faune.
Učitelia si to veľmi pochvaľujú. Hoci Morské oko leží v prísnej zóne ochrany, vďaka investícii zo strany Košického samosprávneho kraja do ekologických prvkov novej exteriérovej prírodovednej učebne vznikla pri brehu zaujímavá novinka. V blízkosti náučného chodníka, kaštielika a chaty s bufetom pribudlo sedem exteriérových edukačných hier, ktoré interaktívnou formou prezentujú vedomosti, týkajúce sa života rastlín a živočíchov, doby rozkladu odpadov a zásady správania sa v lese.
Päť edukačných lavičiek so stolmi je určených pre návštevníkov všetkých vekových kategórií. „Národná prírodná rezervácia Morské oko je klenotom Košického kraja. Chceme návštevníkov na tieto zaujímavosti upozorniť atraktívnou formou, aby z návštevy Morského oka mali nielen turistický, ale aj edukačný zážitok. Postupným vzdelávaním chceme východniarov motivovať aj k vyššiemu záujmu o ochranu prírody,“ povedal Rastislav Trnka, predseda Košického samosprávneho kraja.
Tvorcovia exteriérovej prírodovednej učebne veria, že nová atrakcia uspokojí návštevníkov Morského oka, ktorí budú z výletu odchádzať s pozitívnymi zážitkami a komplexnejšími vedomosťami. „Prírodu treba nielen obdivovať, ale jej aj rozumieť. Preto je dôležité s edukáciou začať už v útlom veku, najlepšie atraktívnou a hravou formou. O prírode sa ľahko učí v prírode, preto sme pristúpili k inštalácii náučných hier priamo na brehu Morského oka. Takýmto spôsobom chceme deťom vštepiť lásku k prírode a úctu k nášmu životnému prostrediu,“ uviedla zámery projektu jeho autorka Zlatica Madarasová z Remetských Hámrov.