Ide o prvý prípad svojho druhu, odkedy Francúzsko tento rok prijalo nový zákon týkajúci sa stíhania trestných činov v online priestore, vrátane obťažovania na internete a diskriminácie. Tento prípad navyše rozdelil francúzsku spoločnosť na podporovateľov tínedžerky, ktorí ju považujú za symbol slobody slova a práva na rúhanie sa a kritizovanie náboženstva; a na druhej strane stojacich kritikov označujúcich jej činy za úmyselne provokatívne a islamofóbne.
Pobúrené reakcie spustil príspevok, ktorý ako 16-ročná zverejnila v januári 2020 na sociálnej sieti Instagram. Islam okrem iného označila vulgárnymi prívlastkami, prípadne naňho odkazovala ako na "náboženstvo nenávisti". Situácia si vyžiadala umiestnenie Mily a jej rodiny pod policajnú ochranu. Tínedžerka musela tiež po rozšírení svojho prvého videa na internete viackrát zmeniť školu.
Sériu ďalších ostrých príspevkov proti islamu následne zverejnila vlani v novembri, tento raz na platforme Tik Tok. Urobila tak po tom, čo v októbri 2020 islamský radikál zavraždil učiteľa Samuela Patyho na predmestí Paríža za to, že na vyučovaní ukázal žiakom karikatúry proroka Mohameda.
Právnik dievčaťa Richard Malka na súde povedal, že od zverejnenia svojho prvého videa dostala Mila, ktorá medzičasom dovŕšila 18 rokov, viac ako 100.000 nenávistných správ a vyhrážok smrťou.