Ženy trpia
Isté však je, že sexbombu len tak niečo nevykoľají a za tie roky je obrnená proti nechutnostiam. To však nemusí platiť pri každom. „Musím byť odolnejšia. No verím, že sú ženy, ktorým to môže aj psychicky ublížiť, pretože sú citlivejšie a horšie to celkovo znášajú, takéto návrhy. Dobre, niekto si povie, tak nezverejňuj takéto fotky, alebo nedaj si výstrih. Prečo? Je to môj instagram a sú to moje pravidlá. A nežijeme v praveku, kde ženy nemajú svoje práva,“ povedala Kucherenko a na záver dodala: „Mňa vie naozaj vytočiť drzosť niektorých mužov. Že nevedia, kde sú mantinely. Morálny chlap musí odhadnúť, ako sa k žene môže správať a mal by sa správať.“
Hrozia tri roky basy
Róbert Bános, advokát
- Od 1. 7. 2021 je v účinnosti v trestnom zákone nový trestný čin - nebezpečné elektronické obťažovanie, podľa ktorého kto úmyselne prostredníctvom elektronickej komunikačnej služby podstatným spôsobom zhoršuje kvalitu života iného tým, že ho dlhodobo ponižuje, zastrašuje alebo obťažuje, prípadne zverejní záznam prejavu tejto osoby, potrestá sa odňatím slobody až na 3 roky.
Ide o neúctu k životu
Zlatica Bartíková, psychologička
- Keď muž chce ponížiť ženu, tak nájde spôsob, akým ju ponížiť. A keď žena chce ponížiť muža, tak nájde spôsob. Ale v konečnom dôsledku si nevážia ženskú energiu a mužskú energiu a mužskú. Čiže na povrchu to vyzerá veľmi akože moralisticky, jednoducho odsúdeniahodné, ale za tým je vlastne neúcta k životu a k mužskej a ženskej energii. Sú aj teda ženy, ktoré odsudzujú tie ženy, ktoré možno sú živšie a ženskejšie, a preto majú tendenciu ich súdiť.
Ľudia môžu mať poruchy osobnosti
- Vždy je to nevyrovnanosť a neúcta k sebe alebo až také sebazaujatie a necitlivosť. Ako sa hovorí, že keď sa niekomu niečo stane, mňa sa to netýka, alebo keď niekomu ublížim. Títo ľudia hraničia s poruchou osobnosti, ktorá súvisí s tým, že tam chýba súcit, empatia, čiže je to vlastne také povýšenecké a arogantné správanie.