Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
13.07.2021 09:35 | Správy | Domáce správy

Chce sa dostať na slobodu: Bývalý špeciálny prokurátor Kováčik žiada o prepustenie z väzby

Obžalovaný špeciálny prokurátor Dušan Kováčik žiada o prepustenie z väzby.

Oznámila to v utorok sudkyňa Špecializovaného trestného súdu v Pezinku Pamela Záleská, ktorá prejednáva jeho prípad. Doplnila, že o žiadosti Dušana Kováčika bude rozhodovať najskôr vo štvrtok 15. júla. Vo väzbe sa Dušan Kováčik nachádza od konca októbra 2020.

Dušan Kováčik je obžalovaný z toho, že bol činný pre zločineckú skupinu takáčovcov a tiež z toho, že prijal úplatok 50 000 eur za to, že Úrad špeciálnej prokuratúry nepodá sťažnosť proti prepusteniu Ľubomíra Kudličku z väzby. Takisto podľa obžaloby v dvoch prípadoch neoprávnene poskytol informácie bývalému šéfovi Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovítovi Makóovi. Z týchto dôvodov čelí obžalobe pre prijímanie úplatkov, založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny, zneužitie právomoci verejného činiteľa alebo ohrozenie dôvernej a utajovanej skutočnosti.

Televízia Markíza v pondelok 12. júla zároveň informovala, že Dušanovi Kováčikovi bola odobratá bezpečnostná previerka.

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: SITA

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk


Najčítanejšie
24h /  3d /  7d
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
Novak Djokovič na turnaji v Miami.
Novak Djokovič využíva tajnú zbraň: Stojí 20 dolárov! Navrátilová nechápe, prečo to nepoužívajú viacerí
Premiéru moderného baletu Jána Ďurovčíka Zvonár u Matky Božej si nenechal ujsť ani prezident.
Foto
Emotívna premiéra nového baletu Ďurovčíka: DOJAL aj Pellegriniho a aha, s kým sa prezident zabával!
Počet obetí silných zemetrasení v Mjanmarsku stúpol na 144.
Foto
Tisíc MŔTVYCH a ranených v Mjanmarsku: Zemetrasenie malo silu stoviek ATÓMOVÝCH bômb
S tanečníkom Matyášom Adamcom predvádzajú dokonalé výkony.
Foto
Eva Burešová má v Let’s Dance obavy: Zlá PREDTUCHA! Čo brzdí jej prípravy?
Bývalý slovenský futbalista Rastislav Michalík chodí momentálne po operácií o barlách.
Bývalý slovenský futbalista strelil gól Realu, teraz chodí o barlách...
Bývalý slovenský futbalista Rastislav Michalík chodí momentálne po operácií o barlách.
Bývalý slovenský futbalista strelil gól Realu, teraz chodí o barlách...
Ilustračné foto.
Noc plná strachu a ranených! Streľba v Holandsku si vyžiadala obete: ČO sa tam stalo?
Šimon a Lea majú hlavu v smútku, v obhorenej budove internátu zostali všetky ich veci.
Foto
POŽIAR internátu v Nitre! Študenti Šimon a Lea o noci hrôzy: Všetko nám pohltili plamene
Gitara a motorka sú jeho veľkou vášňou.
Foto
Peter Cmorik takmer 20 rokov po SuperStar: Bolo obdobie, keď som sa na to aj hneval
Bezpečnostný analytik na adresu ministra vnútra nešetril kritikou.
Analytik Juraj Zábojník: Šutaja Eštoka musia vymeniť! Dávame neschopných idiotov do politických funkcií
Spolu so Sunitou Williams strávil na ISS 286 dní.
Foto
Manželka astronauta Barryho prehovorila: PROBLÉMY po návrate z kozmu! Čo sa s ním deje?
1937 - Pracovníci Ondrej Jurek st. (vpravo) a Ondrej Jurek ml. pri výrobe prírodných syrov, v pozadí Jozef Sekereš. 
Foto
Ich príbeh znovu ožíva: Takto žili prví bryndziari na Slovensku! V Detve sprístupnili výstavu o rodine Vagačovcov