Ako si spomínate na legendu Milana Lasicu? Pošlite nám vašu spoločnú fotografiu a opíšte zážitok zo stretnutia na mail tip@novycas.sk alebo whatsapp 0918 620 001!
V statuse na sociálnej sieti uviedol hneď niekoľko okamihov s majstrom humoru a satiry.
"Milan Lasica vstúpil do môjho života už ako 12-ročnému. Najprv som počúval a sledoval ich výstupy v rámci L+S v rozhlase a televízii (legendárny Bumerang), potom som ho vnímal ako spolutvorcu Infarktu v Mladej tvorbe, dostal som sa k podpultovým knižkám ich výstupov, ktoré vyšli v Tatrane," prezradil Hevier s tým, že Lasicov text Zaklínač hadov považuje dodnes za zabudnutý klenot slovenskej piesne.
Po návrate dvojice Lasica - Satinský do divadla bol Hevier aj na premiére muzikálu Plné vrecká peňazí z roku 1975. "Vzápätí som počúval celé hodiny platňu z tohto muzikálu," píše spisovateľ básnik, prozaik, dramatik, scenárista, výtvarník a autor literatúry pre deti a mládež. Dodáva, že pracovne sa stretli pri platni Marcely Laiferovej, kde obaja mali zopár textov.
"Ako redaktor edície EDO v Mladých letách som ho oslovil, aby napísal úvod k textom troch básnikov (Bančej-Urban-Litvák), ktoré vyšli pod názvom Výstrel z motyky, čo urobil rád a veľkoryso. Keď som založil vydavateľstvo HEVI, v antológii Naháňačka áut sme publikovali aj jeho básne, ktoré neboli primárne pre deti, ale deti ich milovali," konštatuje Hevier.
Pripomína aj televíznu reláciu Mojich sedem divov, v ktorej mal česť byť hosťom Lasicu a pridal aj vtipnú typicky "lasicovskú" príhodu: "Vždy som sa pohoršoval, ako si niekto môže mýliť týchto dvoch v dvojici Lasica-Satinský. Až sa mi podarilo faux pas: keď som vydával knižky pána Satinského a mal som ho plnú hlavu, oslovil som pána Lasicu: Pán Satinský! Hneď som sa opravil a ospravedlňoval som sa. A on veľkoryso a nonšalantne odvetil: To nič, pán Feldek!."