Na zozname sa nachádzajú telefónne čísla osôb, o ktoré sa od roku 2016 zaujímali vlády krajín vrátane Azerbajdžanu, Bahrajnu, Indie, Kazachstanu, Maďarska, Maroka, Mexika, Rwandy, Saudskej Arábie či SAE. Ako však uvádza AFP, nie je jasné, koľko z mobilných zariadení bolo terčom sledovania a koľko z nich Pegasus skutočne napadol. Najviac čísel – až 15.000 – pochádzalo z Mexika, pričom sa medzi nimi údajne objavilo aj číslo mexického novinára Cecilia Pinedu Birta, ktorého zavraždili v roku 2017.
Podľa denníka The Washington Post forenzná analýza objavila stopy po aktivite Pegasu v 37 mobilných zariadeniach zo spomínaného zoznamu. Boli medzi nimi aj mobily dvoch žien, čo sa poznali s novinárom Džamálom Chášukdžím, ktorého v roku 2018 brutálne zavraždilo saudskoarabské zásahové komando.
India, Maďarsko, Maroko a Rwanda obvinenia zo sledovania mobilov prostredníctvom škodlivého softvéru Pegasus odmietli. Zvyšné zo spomínaných krajín sa k týmto skutočnostiam bezprostredne nevyjadrili, píše The Guardian.
Spoločnosť NSO v nedeľu označila správy o sledovaní za "plné nesprávnych domnienok a nepodložených teórií". Vo veci plánuje podniknúť právne kroky. Dodala, že Pegasus predáva "výhradne orgánom činným v trestnom konaní a spravodajským službám preverených vlád".
Pegasus umožňuje útočníkovi prezrieť všetok obsah mobilného telefónu vrátane odkazov v aplikáciách, fotografií a údajov z GPS. Tento softvér tiež dokáže zmeniť mobil na zariadenie na nahrávanie zvuku alebo na videorekordér.