Raketa má vzlietnuť o 15:00 SELČ z kozmodrómu spoločnosti Blue Origin v púšti na západe Texasu. Podľa plánu sa od nej po necelých troch minútach odpúta modul s posádkou a sám vystúpi nad Kármánovu hranicu vo výške 100 kilometrov, ktorá je všeobecne uznávanou hranicou medzi zemskou atmosférou a vesmírnym priestorom.
Kým nosná raketa začne klesať späť k zemi, štvorica ľudí v module si bude tri až štyri minúty užívať stav beztiaže. Raketa po svojom približne sedemminútovom lete pristane horizontálne v texaskej púšti asi dve míle od miesta štartu. Modul by potom mal na zem bezpečne dosadnúť o tri až päť minút neskôr.
Spolu s Jeffom Bezosom poletí aj jeho brat Mark. V posádke je tiež 82-ročná priekopníčka letectva Wally Funková, ktorá sa stane najstarším človekom, ktorý zavítal do vesmíru. Doterajším držiteľom rekordu bol astronaut John Glenn, ktorý v roku 1962 ako prvý Američan obletel zemeguľu a do vesmíru sa opäť pozrel v roku 1998 v 77 rokoch. Štvrtým členom tímu je 18-ročný Oliver Daemen, ktorý prekoná rekord sovietskeho kozmonauta Germana Titova. Ten sa v roku 1961 dostal do vesmíru ako druhý človek po Jurijovi Gagarinovi v 25 rokoch.Bezosa v súťaži rodiacej sa lukratívnej vesmírnej turistiky o deväť dní predstihol majiteľ konkurenčnej firmy Virgin Galactic Richard Branson. Ten sa 11. júla zúčastnil prvého - a úspešného - letu firemného raketoplánu VSS Unity k hranici vesmíru s kompletnou šesťčlennou posádkou. Bezosa to však nechalo pokojným, pretože Branson podľa neho do vesmíru nedoletel. Unity totiž vystúpal len nad 80 kilometrov a túto výšku uznávajú za hranicu vesmíru "len štyri percentá sveta", povedal šéf Blue Origin.
Ako v prípade VSS Unity, aj v prípade modulu vyneseného raketou New Shepard každopádne ide "len" o takzvané suborbitálne lety. To znamená, že nedosiahnu obežnú dráhu okolo Zeme.