Pol milióna získal hlavnú prémiu za víťazstvo v celkovom poradí a zvyšných takmer 110 000 eur tvoria čiastkové prémie za víťazné etapy, dni strávené v žltom tričku lídra či ako víťaz ďalších dvoch cenených súťaží - vrchárskej a pretekárov do 25 rokov. Tieto "prize money" sú však neporovnateľne nižšie ako u šampiónov niektorých iných populárnych individuálnych športov.
"Víťazi mužskej a ženskej dvojhry na nedávnom Wimbledone Novak Djokovič a Ashleigh Bartyová si odniesli po 1,7 milióna libier, čo je v prepočte 1,97 milióna eur. Víťaz prestížneho golfového turnaja Masters sa zasa môže tešiť na 2,07 milióna amerických dolárov, čo je 1,73 milióna eur," zamyslel sa cyklistický web cyclingweekly.com.
Zaujímavo vyznieva aj porovnanie, že zatiaľ čo Djokovič aj hocikto iný, kto postúpil do 2. kola singlovej súťaže na Wimbledone, mal istotu takmer prémie 90-tisícovej prémie v eurách, etapový víťaz na najväčšom cyklistickom podujatí Tour de France si polepšil o 11-tisíc eur. Aj to sa tieto peniaze väčšinou rozrátali pre celý tím.
Mladý Slovinec Pogačar z toho vychádza ako "chudobný príbuzný", ale na Tour de France 2021 bol suverénny líder v odmenách. Druhý v celkovom hodnotení aj poradí odmien Dán Jonas Vingegaard zarobil 245 970 eur, celkovo tretí Ekvádorčan Richard Carapaz dostal za svoje vystúpenie 112 800 eur a víťaz štyroch etáp plus šampión bodovacej súťaže Brit Mark Cavendish si polepšil o 80 240 eur. Poradie najúspešnejších družstiev podľa odmien podľa očakávania ovládol Pogačarov tím Spojených arabských emirátov so 620 380 eurami. Nemecká Bora-Hansgrohe, ktorá polovicu Tour de France absolvovala bez svojho slovenského lídra Petra Sagana, ale dočkala sa dvoch etapových triumfov, na siedmom mieste zarobila 108 070 eur. Všetky tieto odmeny podliehajú zdaneniu.
Celkový prémiový balík na Tour de France 2021 bol vo výške 2 288 450 eur.