Trápil sa
Napriek tomu, že herca trápili zdravotné problémy, či už diabetes, alebo srdce, snažil sa svoje dielo zachrániť. Ako priznal jeho blízky kamarát Martin Huba: „Chodil, klopal po dverách a žobral na úradoch.“ Huba má preto na postoj štátu, ktorý ponúkol rodine pohreb so štátnymi poctami, jasný názor.
„Po jeho odchode sa toľko o ňom hovorilo a hovorí... Zasadala vláda, či bude štátny pohreb. A Milan len chodil, klopal po dverách a žobral na úradoch. Aby dostal takú dotáciu, takých pár eur... A tu sa ideme po jeho smrti zblázniť... Však chvalabohu, že sa ideme zblázniť, veď je za čo sa zblázniť. Ale keď sa idem zblázniť, tak nemôžem toho človeka dostať do situácie, že na to, aby mal kde prejaviť tú svoju činnosť, vďaka ktorej je celá spoločnosť pobláznená, aby bol v permanentnej existenčnej neistote. To je neelegantné od tých, čo rozmýšľali o štátnom pohrebe či smútku,“ povedal rozhodne Huba pre Nový Čas Nedeľa.
Pomohli mu
Napriek tomu, že rodina ponuku na pohreb s poctami dostala, slušne ju odmietla. Pri rozhodovaní tak možno zavážilo práve to, že keď sa velikán snažil so štátom komunikovať, aby dokázal svoje divadlo počas pandémie zachrániť, všetci sa mu otáčali chrbtom. Po smrti ho však odrazu postavili na piedestál.
Napokon sa teda rodina rozhodla pochovať ho v tichosti len v kruhu najbližších bez akejkoľvek parády, ktorá im bola ponúkaná. Lasicovi sa však pred smrťou ako-tak uľavilo. Nielenže sa stal trojnásobným dedom, ale nejaké peniaze pre Štúdio L+S predsa len získal. Podľa informácií Nového Času dostal totiž finančnú injekciu od Fondu na podporu umenia, ktorý mu celkovo v troch dotáciách poskytol takmer 44-tisíc eur na záchranu jeho srdcovky.