Aj v súvislosti s týmto odvetvím Saíd implicitne zdôraznil podozrenia z korupcie, pričom naznačil, že sa týkajú aj "ľudí v parlamente chránených poslaneckou imunitou".
Prezident zároveň oznámil vznik krízového štábu na zvládanie covidovej pandémie, ktorý bude pôsobiť pod dohľadom vysokopostaveného dôstojníka tuniskej armády.
Tunisko, ktoré zápasí s nezamestnanosťou a infláciou, zažíva najnovšie aj novú vlnu pandémie. Jej nezvládanie úradmi vyvolalo v posledných týždňoch hnev obyvateľstva.
Agentúra AFP dodala, že Tunisko s približne 12 miliónmi obyvateľov má jednu z najhorších bilancií úmrtí na svete v prepočte na počet obyvateľov - infekčnej chorobe COVID-19 podľahlo viac ako 19.000 ľudí.
V tejto situácii prezident Saíd cez víkend odvolal z funkcie premiéra Hišáma Mašíšího i následne i ďalších ministrov a pozastavil činnosť parlamentu na 30 dní. Podľa agentúry AFP tým uvrhol krajinu do ústavnej krízy. Saíd však tvrdí, že koná v súlade s ústavou.
Jeho hlavní odporcovia, najmä Strana obnovy (an-Nahda) prepojená s islamistami, však prezidentom podniknuté kroky odsúdili ako "štátny prevrat".