Prenos energie môže byť ďalšou prekážkou. Rozvojový svet vrátane niekoľkých afrických štátov má síce veľký potenciál pokiaľ ide o výrobu slnečnej energie, ale jej transport by bol drahý. Problémy s technológiou prenosu sú skutočne veľké. Na to, aby sa africký Čad vďaka saharskej púšti, kde je veľa slnka, stal novou Saudskou Arábiou, je tak potrebné ešte veľa výskumu a investícií.
Aj zachytávanie a uskladnenie uhlíka sú oblasti, ktoré si vyžadujú rozsiahle investície, ak chcú vlády dosiahnuť svoje ciele nulových emisií, dodal Dumas.
Paul Steel, hlavný ekonóm nezávislého Medzinárodného inštitútu pre životné prostredie a rozvoj, pripomenul, že z investícií do obnoviteľných zdrojov energie bude dvojaký osoh - prispejú k riešeniu klimatickej krízy a zároveň budú vytvárať pracovné miesta po pandémii, a to ako vo vyspelých, tak v rozvojových krajinách.
Steele však zároveň zdôraznil, že investície do naštartovania ekonomiky priateľskej ku klíme po kríze nemôžu byť krátkodobé alebo sledovať len rýchle ciele. Poukázal pritom na rôzne vládne schémy podpory pre letecký priemysel, ktorý zasiahla pandémia. Domnieva sa, že finančné prostriedky vyčlenené na pomoc by mali byť spojené so záväzkami leteckého priemyslu v oblasti udržateľnosti.