Podľa viacerých čitateľov má ísť o rasistický motív, čo však jeho manželka Martina Štofaníková-Sabbatini (41) rázne odmieta. Tvrdí, že je to symbol ich lásky a dali si to vytetovať po svadbe v roku 2014 v Las Vegas!
Naturalizovaný Slovák Rory Sabbatini získal naše občianstvo v decembri 2018, pričom predtým reprezentoval rodák z Durbanu Juhoafrickú republiku. V nedeľu sa mu podarilo na olympiáde v Tokiu získať senzačnú striebornú medailu pre Slovensko a ani on sám vtedy netušil, že o pár hodín neskôr budú fanúšikovia spod Tatier riešiť jeho tetovanie na ľavej ruke. „Vie niekto, čo znamená symbol vytetovaný na ruke medailistu Sabbatiniho? V Juhoafrickej republike, odkiaľ pochádza, to, myslím, bol symbol nejakého hnutia podporujúceho rasizmus,“ objavilo sa na sociálnych sieťach krátko po zisku Sabbatiniho cenného kovu.
Manželka: Šírite hlúposti
Na obvinenie zareagovala manželka golfistu, Slovenka Martina Štofaníková-Sabbatini. Tá v minulosti randila s tenistom Dominikom Hrbatým a neskôr porodila syna multioteckovi Borisovi Kollárovi. „Čo keby ste sa tak opýtali napríklad mňa predtým, ako začnete šíriť hlúposti nehorázneho charakteru! Tetovanie je venované mne a ja mám rovnaké vytetované, akurát nie na ruke. Znamená to tri LLL – love, laugh, loyalty – teda láska, smiech a vernosť. Náš vzťah je založený na týchto princípoch! Radšej sa spýtať najprv, ako šíriť hlúposti, fakt smutné,“ reagovala Roryho manželka. „Dali si to obaja vytetovať spoločne po svadbe v roku 2014 v Las Vegas,“ prezradil šéf slovenských golfistov R. Antala.
Expert: Platí vysvetlenie manželky
Nový Čas oslovil aj experta na fašizmus a neonacizmus Jakuba Drábika. „Pokiaľ nevieme dosť o minulosti pána Sabbatiniho a jeho názoroch, nemali by sme robiť vopred závery. Z fotografie sa zdá, že ide o tzv. triskelion, ktorý sa používa od staroveku a môže symbolizovať rôzne veci. Často sa používa na rôznych minciach či vlajkách. V JAR tento symbol prevzalo neonacistické hnutie AWB, ktoré vzniklo v roku 1973. AWB tvrdí, že ide o tri sedmičky, pričom číslo 777 by malo byť číslo finálneho víťazstva. Zatiaľ však nemáme dosť informácií, aby sme mohli tetovanie pána Sabbatiniho označiť za neonacistický symbol. A pokiaľ tie informácie nie sú, tak platí vysvetlenie, aké nám poskytla jeho manželka.“