Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
04.08.2021 06:00 | Šport | OH Tokio 2020 | Slováci
Foto

Najrýchlejšiemu Slovákovi nevyšla ani dvojstovka, Volko: Zlyhal som, je to moja vina!

Obrovské sklamanie! Najrýchlejší Slovák – šprintér Ján Volko (24) po vypadnutí v rozbehu na 100 metrov dopadol rovnako aj v behu na 200 m.

Fotogaléria
5
fotiek v galérii

Pôsobenie na olympiáde v Tokiu sa tak pre neho skončilo neslávne. Bratislavský rodák nehľadal žiadne výhovorky a pre Nový Čas chlapsky priznal: „Zlyhal som, je to moja vina. Ospravedlňujem sa môjmu tímu a fanúšikom!“

Volko si po neúspešnom sobotňajšom rozbehu na 100 metrov plánoval napraviť včera chuť v druhej disciplíne - behu na 200 metrov. Vo svojom rozbehu však skončil iba na piatej priečke a časom 21,21 sekundy sa celkovo zaradil až na 42. miesto.

„Nebudem sa na nič vyhovárať. Mal som síce počas prípravy určité zdravotné problémy, ale napriek tomu som si veril, že mám na to - bežať dobrý čas, s ktorým by som bol spokojný.

Ukázalo sa, že momentálne na viac nemám,“ povedal na úvod Ján Volko a bez okolkov chlapsky priznal: „Zlyhal som a je to moja vina. Ospravedlňujem sa môjmu tímu i fanúšikom.“

Slovenskí fanúšikovia veľmi dobre vedia, že Volko usilovne drie a je maximalistom, preto jeho neúspešné vystúpenie pod piatimi kruhmi nebudú zatracovať.

„Nebudem sa teraz ľutovať, musím to hodiť za hlavu, aj keď to mrzí, a pozerať sa dopredu na zvyšok sezóny. Štartovať v Tokiu bola pre mňa dobrá skúsenosť, verím, že to nebola posledná olympiáda,“ dodal Jano.

Volko na OH

- 31,61s trvala olympijská premiéra

- 10,40 s je jeho čas zo stovky

(10,13 s = osobný rekord)

- 21,21 s je jeho čas z dvojstovky

(20,24 s = osobný rekord)

Viac k téme:
Diskusia /
Autor: © Nový Čas, Marián Korbel

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk

Najčítanejšie
24h /  3d /  7d
Semi-submarine with glass bottom so tourists can see the marine life outside Santa Catalina island. Southern California.
Odhalenie po potopení plavidla pri egyptskej Hurgade: Medzi obeťami sú ľudia z tejto krajiny
Kližan si "vylial srdce" na instagrame.
Foto
Kližan opäť perlil: Neuveríte, čo zase vymyslel! A zatiahol do toho aj svoju EX
A young man is showing his hands with spots and rash from hand foot and mouth disease
Aktualizované
Znepokojivé správy: Na Slovensku potvrdili ďalší prípad INFEKČNÉHO ochorenia!
Najúčinnejšou prevenciou je očkovanie, ktoré sa vykonáva v prvom dni 15. mesiaca života.
Neočkované bábätko v Bratislave sa nakazilo infekčným ochorením: Môže poškodiť aj mozog!
Kramár sa s peniazmi už začal lúčiť.
Kramár hovorí v ČR len česky, zlízol si DRSNÚ kritiku: Vráť sa domov, TY slovenská...
Dieťatko mohlo o prst prísť.
Foto
Daniellin syn takmer prišiel o prštek: Pri praní pyžamka robila veľkú chybu!
Prezident Peter Pellegrini.
Foto
Pellegrini urobí niečo, čo ešte žiadny prezident: AHA, kto ho bude pri tom sprevádzať!
Na zábere vľavo dom starých rodičov Émila Soleila.
Záhada okolo úmrtia malého Émileho († 2): Po 17 hodinách výsluchov nastal ZVRAT
Polícia (ilustračné foto).
Hľadaného Srba priviezli na Slovensko: Spôsobil škodu presahujúcu 13 MILIÓNOV eur!
(ilustračné foto)
Váš Tip
Strašidelné zábery z dovolenkového raja Slovákov: Svah sa zosunul na cestu len chvíľu pred príchodom vodiča!
Marcel Merčiak počas odovzdávania cien OTO 2018.
Foto
Merčiak je už z jednej veci otrávený! Syn ho zvozil pod čiernu zem
Dezinfekčný brod na hraničnom priechode Drietoma - Starý Hrozenkov na hranici s Českou republikou.
Foto
Česká polícia vrátila z hraničných priechodov do SR najmenej päť kamiónov: Závažné dôvody!