Dym z požiaru sa dostal do Atén a podnietil evakuáciu obyvateľov oblastí nachádzajúcich sa asi 20 kilometrov severne od hlavného mesta. Obyvatelia opustili svoje domovy na autách a motorkách a mierili do gréckej metropoly, pričom si mnohí zakrývali ústa kusom látky, aby sa ubránili dymu z požiarov.
"Je to veľký požiar, bude potrebné vykonať veľa práce, aby sme ho dostali pod kontrolu... Porasty sú v tejto oblasti veľmi husté a veľmi suché pre vlnu tepla, takže podmienky sú tam veľmi zložité," uviedol guvernér regiónu Atika Jorgos Patulis.
Grécko v súčasnosti sužuje vlna horúčav, ktorá je podľa tamojšej vlády najhoršia od roku 1987. Vysoké teploty prispievajú k vzniku lesných požiarov a to nielen v Grécku, ale aj v Taliansku, Turecku či v Albánsku.
Do hasenia požiarov v blízkosti hlavného mesta je zapojených päť vrtuľníkov a päť lietadiel vrátane obojživelného lietadla Beriev Be-200, ktoré Grékom požičalo Rusko. Plamene už zničili aj elektrické stĺpy, čo prispelo k zhoršujúce sa situácii v súvislosti s dodávkami energie do Atén.V Grécku museli pre prírodné požiare evakuovať už aj obyvateľov pobrežných oblastí na juhu Peloponézskeho polostrova a na ostrovoch Kos a Eubója.