Muž vo videu opisoval incident, pri ktorom mali príslušníci Vojenskej polície odmietnuť jeho kamarátovi vstúpiť do objektu Ministerstva obrany SR. Vstupu sa mal, ako údajný bývalý profesionálny vojak, domáhať za účelom ošetrenia u zubného lekára v poliklinike rezortu obrany, pričom vojenskí policajti mu to podľa autora videa neumožnili z dôvodu, že nepredložil potvrdenie o očkovaní alebo negatívny test na COVID-19.
Snaha o senzáciu z údajného zmarenia ošetrenia boľavého zuba v rezorte obrany však nevyšla - po preverení udalosti a zistení, že tento incident sa v skutočnosti nikdy nestal autor video zo sociálnej siete zmazal a Vojenskej polícii zaslal písomné ospravedlnenie. Dokonca paradoxne s tým, že nechce prispievať k šíreniu neoverených informácií.
„Ak vznikne podozrenie, že príslušníkovi ozbrojených síl nie je umožnené zdravotné ošetrenie, je našou povinnosťou ho preveriť. Rovnako tak preverujeme všetky príspevky, ktoré sa v drvivej väčšine ukážu ako nepravdivé. Šírenie takýchto informácií má svoj právny rámec, ktorý si zrejme tieto osoby neuvedomujú. Sú to nepríjemné situácie a plač pred príslušníkmi Vojenskej polície nepomôže, postupujeme vždy podľa zákona,” povedal riaditeľ Vojenskej polície plk. Valentín Cebo.