Pri opaľovaní používala len krémy s nízkym ochranným faktorom a každý týždeň navštívila solárium. Jej život sa dramaticky zmenil, keď v roku 2015 prišla o milovaného otca Geoffa vo veku len 59 rokov. Dostal rakovinu kože a neskôr mal aj nádor na mozgu.
Po tragédii v rodine sa Lisa rozhodla, že si bude pravidelne chodiť dať kontrolovať znamienka. V decembri 2018 zamierila ku kožnému, keď jedno zo znamienok v priebehu pár týždňov zmenilo veľkosť a tvar.
Doktori zistili, že znamienko je v prvom štádiu melanómu a Lise ho odstránili. Lenže rakovina kože sa vrátila vo februári 2021, našťastie ju zachytili v úplne najrannejšom štádiu, a opäť sa chorobu podarilo zvrátiť. Lisa za to vďačí skorým kontrolám, ktoré dokázali rakovinu odhaliť, kým prešla do ďalšieho štádia.
,,K rakovine kože som mala nevšímavý postoj, až kým som neprišla o otca. Uctievala som slnko – na dovolenkách som sa natierala len krémom s najnižším faktorom, každý týždeň navštevovala solárium a sedela som na slnku dlhšie, ako som mala. Škoda už bola napáchaná,“ cituje ženu The Sun.
Inštruktorka v autoškole, ktorá má štyri deti, sa teraz snaží varovať ostatných. Hovorí, že ona za záchranu života vďačí otcovi. ,,Keby som oňho neprišla, nedala by som si znamienka skontrolovať, lebo som ani netušila, čo melanóm je a aký môže byť nebezpečný. Mám štyri deti a chcem sa raz dožiť vnúčat. Chcem ešte žiť,“ hovorí Lisa.
,,Nepodceňujte, aká nebezpečná rakovina je. Opálenie za to nestojí. Už som stratila niekoľko ľudí vo veku 25 až 40 rokov, kvôli melanómu. Dostáva to stále mladších a mladších,“ skonštatovala žena, ktorá sa stala britskou ambasádorkou prevencie proti melanómu.