Systém zdravotnej starostlivosti v japonskej metropole je veľmi preťažený, preto v štvrti Šibuja otvorili tzv. kyslíkovú stanicu pre ľudí, u ktorých sa vyskytne nejaký problém počas domácej izolácie alebo pri čakaní na voľné miesta v nemocnici. V novom zariadení pracujú traja lekári a 25 zdravotných sestier.
Cieľom kyslíkovej stanice je dočasne liečiť prípady koronavírusu s miernymi príznakmi a predchádzať tomu, aby osoby s koronavírusom zostali bez lekárskej starostlivosti. V Tokiu sa momentálne takmer 40-tisíc pacientov s ochorením COVID-19 zotavuje v domácom prostredí alebo hoteli, hospitalizovaných je približne 4-tisíc nakazených.
Experti však tvrdia, že kyslík poskytuje iba dočasnú úľavu a vláda by mala čo najrýchlejšie postaviť provizórnu nemocnicu pre pacientov s COVID-19.
Od začiatku júla denné prírastky infikovaných v Tokiu vzrástli 10-násobne na súčasných asi 5000 prípadov denne. Kritici vyčítajú vláde Jošihideho Sugu, že uprednostnila nedávne olympijské hry pred zdravím občanov. Suga sa však bráni a tvrdí, že neexistujú žiadne dôkazy o spojitosti olympiády s nárastom prípadov koronavírusu v Tokiu.