Ide vôbec o prvého šéfa japonskej zločineckej organizácie s týmto trestom. Podľa žalobcov si mal objednať štyri útoky, pri ktorých zomrel jeden človek a ďalší traja skončili s jazvami po nožoch a guľkách.
Krvilačný a násilný. Kudo-kai je považovaný za najbrutálnejší klan jakuzy so sídlom v meste Kitakjúšú v prefektúre Fukuoka na japonskom ostrove Kjúšú. Gangu velí už piata hlava v poradí Satoru Nomura. Pod jeho vedením členovia skupiny v priebehu rokov 1998 až 2014 zranili štyri osoby, z toho jednu smrteľne. Šlo o miestneho predsedu rybárskeho družstva, ktorého zastrelili.
Čepeľ ich nožov okúsila aj zdravotná sestra a zubár. Streľbou sa pokúsili aj o vraždu policajta, ktorý práve klan prešetroval. Polícia Nomuru v septembri 2014 zatkla. Za vinu mu kládli objednávku vraždy, pokusy o vraždu a daňové úniky. Súdne pojednávanie s ním sa však začalo až v januári tohto roka. Nomura obvinenia, že by si útoky objednal, popiera.
Do karát mu hrá aj skutočnosť, že neexistujú priame dôkazy o jeho vine. Sudca však pri vyrieknutí rozsudku v utorok uviedol, že gang funguje na základe prísnych pravidiel. Je teda nemysliteľné, aby k útokom prišlo bez jeho súhlasu. Nomura si tak vypočul jasný verdikt - trest smrti. Ten sa v Japonsku bežne udeľuje pri zločincoch, ktorí sa dopustili mnohonásobných vrážd či jednej obzvlášť brutálnej. „Žiadal som spravodlivé rozhodnutie. Toto budete ľutovať po zvyšok svojho života,“ vyriekol Nomura na účet sudcu. Stal sa tak prvým predstaviteľom japonskej jakuzy odsúdeným na smrť.
Tetovania
Členovia gangu sa vyznačujú tradičnými pestrofarebnými tetovaniami zvanými irezumi. Zvyčajne zdobia ich chrbáty, hrude, ruky či nohy. Celý proces je veľmi zdĺhavý a zaberie aj stovky hodín. Hotové tetovania vyzerajú na nahom človeku akoby mal oblek, ktorý sa nazýva horimono. Až vtedy sa môže člen gangu považovať za skutočného muža. Zvyčajné motívy sú tigre, draky, chryzantémy, morské vlny a krajiny.
Jakuza
Jej meno vychádza z najhoršej kombinácie kariet v japonskej kartovej hre Ojčokabu a jej vznik siaha do roku 1612. Novodobá jakuza prerástla až po druhej svetovej vojne v niekoľkomiliardovú zločineckú organizáciu. Na rozdiel od talianskej, japonská mafia nie je považovaná za nezákonnú. Každá skupina má svoje vlastné sídlo priamo pred nosom polície.
Členovia sa v súčasnosti delia na tri skupiny – pouličných priekupníkov, gamblerov a gangsterov. Prsty majú v každom odvetví zločinu od pašovania drog po prostitúciu. Odhaduje sa, že jej aktívnych členov je približne 110-tisíc.