Podľa šéfa strany Roberta Fica to potvrdzuje, že sa manipuluje s trestnými konaniami. Dodal, že Pčolinský bol jedným z prvých, ktorí začali hovoriť o týchto manipuláciách.
"Keďže sa stal nebezpečným pre svojich vlastných, rozhodli sa mu zavrieť ústa a na základe vymysleného obvinenia ho zadržali, obvinili a potom poslali do väzby," povedal na tlačovej konferencii Fico. "Takto to dopadne s každým jedným obvineným, ktorý sedí vo väzbe na základe falošných krivých výpovedí všelijakých mafiánov, udavačov a zločincov, ktorí natárajú čokoľvek, len aby si zachránili svoju vlastnú slobodu," dodal. Verí, že takto sa dostanú na slobodu aj bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik, či exšéf polície Tibor Gašpar a ďalší, voči ktorým podľa Fica súčasná vláda účelovo spustila manipuláciu s konaniami.
Fico podľa svojich slov Pčolinského nepozná, no od okamihu, keď bol zadržaný a vzatý do väzby, hovoril, že ide o zadržanie a obvinenie nevinného človeka a všetky obvinenia sú vymyslené.
Podľa predsedu strany Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) Petra Pellegriniho prepustenie Pčolinského potvrdzuje, že orgány činné v trestnom konaní sú na Slovensku zneužívané v politickom súboji a vybrané osoby sú napádané prostredníctvom manipulovaných výpovedí nedôveryhodných svedkov. Jeho stanovisko poskytla hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková. „Bývalý riaditeľ SIS sedel šesť mesiacov vo väzbe úplne zbytočne. Zrušenie obvinenia dokazuje, že podozrenia voči pánu Pčolinskému boli vykonštruované a neobstoja v trestnom konaní,“ povedal predseda Hlasu-SD. Za uväznenie Pčolinského by mali vinníci niesť podľa Pellegriniho politickú zodpovednosť. Skončiť vo funkciách by mali Peter Kovařík, minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO), minister financií Igor Matovič (OĽaNO) a Daniel Lipšic.
Generálna prokuratúra SR zrušila obvinenia Pčolinského z prijímania úplatku a podplácania. Exšéf SIS bol zároveň prepustený z väzby.