V prípade zrušenia obvinenia voči finančníkovi Jaroslavovi Haščákovi, bývalému riaditeľovi kontrarozviedky SIS Ľubomírovi Arpášovi a voči Arpášovej manželke uviedol, že "neboli zabezpečené dôkazy takej kvality, v takom rozsahu, aby opodstatňovali trestné stíhania všetkých troch obvinených pre ten skutok, ktorý bol predmetom trestného stíhania. A to bez akýchkoľvek pochybností". Zásah polície v sídle spoločnosti Penta označil za škandalózny. Poukázal pritom aj na procesné pochybenia pri vznesení obvinenia, ktoré malo byť podľa neho vznesené ihneď po začatí trestného stíhania.
Tvrdí, že výstupy z informačno-technických prostriedkov z kauzy Gorila nemôžu byť použité ako dôkaz v trestnom konaní. Vyplývať to má z nálezov Ústavného súdu a Európskeho súdu pre ľudské práva (ESĽP). ,,Ak sa vychádzalo pri vznesení obvinenia z istej spravodajskej informácie, táto sa v spise nenachádza," vyjadril sa.
Generálny prokurátor zdôraznil, že sa vždy riadil zákonom. ,,Či sa to niekomu páči alebo nie, kým budem v tomto kresle sedieť, budem vždy rozhodovať podľa zákona. A už vôbec nie, keď sa to nepáči politikom, ktorí si ani nevedia urobiť poriadky vo svojej strane," vyhlásil s tým, že ho kritizujú, aby odpútali pozornosť od vlastných problémov. Pravdepodobne šlo o narážku na ministerku Veroniku Remišovú, predsedníčku rozkmotrenej strany Za ľudí.
Generálna prokuratúra SR zrušila v utorok obvinenia bývalému riaditeľovi SIS Pčolinskému, podnikateľovi Zoroslavovi Kollárovi, finančníkovi Jaroslavovi Haščákovi, bývalému riaditeľovi kontrarozviedky SIS Ľubomírovi Arpášovi a voči Arpášovej manželke.