Ako pre médiá uviedla samosudkyňa Pamela Záleská, obžalovaný totiž súdu doručil podanie v rozsahu približne 35 strán plus prílohy. Súd sa pred začiatkom pojednávania najskôr musí s predmetným podaním oboznámiť.
Obhajca Dušana Kováčika Erik Magál pre médiá povedal, že na súd predložili celkovo dve podania. Jedno sa týka žiadosti o prepustenie obžalovaného z väzby a druhé návrhu na ďalšie dokazovanie. „Ide o niektoré prílohy vo forme listinných dôkazov, takisto je tam návrh na vypočutie niektorých ďalších svedkov," povedal s tým, že konkrétne by podľa obhajoby mali byť vypočuté osoby obžalované pre členstvo v skupine takáčovcov, ale aj ďalšie osoby.
V prípade listín ide podľa neho napríklad o zápisnice z výsluchov rôznych svedkov, ktoré majú vyvrátiť dôveryhodnosť svedkov spolupracujúcich s orgánmi činnými v trestnom konaní. Súd má v piatok v rámci procesu riešiť predovšetkým listinné dôkazy, pričom niektoré z nich budú pre utajené skutočnosti oboznámené s vylúčením verejnosti.
Na piatkové pojednávanie bol predvolaný aj stíhaný svedok Matej Zeman. Ako však v tejto súvislosti uviedla sudkyňa, svedok so súdom komunikoval a zaslal dokumenty o tom, že požiadal v Chorvátsku o politický azyl. „Jeho vypočutie súd zabezpečuje zákonným spôsobom," povedala Záleská s tým, že súd komunikuje v tejto veci s chorvátskymi úradmi, keďže opätovné vypočutie Mateja Zemana považuje za potrebné. Jednou z možností, ako by mohol byť vypočutý je aj takzvaný konferenčný hovor.
Dušan Kováčik je obžalovaný z toho, že bol činný pre zločineckú skupinu takáčovcov a tiež z toho, že prijal úplatok 50-tisíc eur za to, že Úrad špeciálnej prokuratúry nepodá sťažnosť proti prepusteniu údajného šéfa takáčovcov Ľubomíra Kudličku z väzby. Takisto podľa obžaloby v dvoch prípadoch neoprávnene poskytol informácie o trestných konaniach bývalému šéfovi Kriminálneho úradu Finančnej správy SR Ľudovítovi Makóovi. Bývalý špeciálny prokurátor však trvá na svojej nevine. Stíhaný je väzobne.