"Od roku 2016 do roku 2021 som pôsobil v jednej z najväčších medzinárodných advokátskych kancelárii (od roku 2019 ako jej partner). Jedným z klientov tejto advokátskej kancelárie boli dlhodobo aj niektoré spoločnosti z portfólia finančnej skupiny Penta (najmä banky)," napísal Lipšic na sociálnej sieti. "V roku 2017 alebo 2018 bola táto advokátska kancelária oslovená spoločnosťou Mecom v súvislosti so zastupovaním tejto spoločnosti ako poškodeného v konaní vedenom na NAKA pre obzvlášť závažný zločin vydierania. Okrem toho sme boli oslovení aj s požiadavkou vypracovania analýz pre túto spoločnosť z oblasti európskeho práva," dodal.
Špeciálny prokurátor ďalej vysvetľuje, že spoločnosť Mecom uzatvorila zmluvu s danou advokátskou kanceláriou. Poskytovali jej právnické služby s mesačnou paušálnou odmenou. "Výška tejto paušálnej odmeny bola pritom priemernou paušálnou odmenou viacerých klientov firmy v trestnoprávnej oblasti. Zmluva bola podpísaná v mene našej advokátskej firmy jej managing partnerom, a ja som sa nijako nepodieľal na určení výšky paušálnej odmeny (v tom čase som nebol ani partnerom firmy)," uviedol. Jedným z kontaktných advokátov pre trestnú oblasť bol Daniel Lipšic. Firma mala 25 právnikov a práve on viedol trestnoprávny tím.
Pre verejnosť má však zásadný odkaz: "Zo spoločnosti Mecom, ani z inej spoločnosti z portfólia finančnej skupiny Penta, som nikdy nemal žiaden priamy príjem (čo sa dá ľahko overiť prostredníctvom bankových prevodov). Nikdy. Ak teda Jaroslav Haščák vo svojich obhajobných vyjadreniach spomína „odmenu pre JUDr. Daniela Lipšica“, tak preukázateľne klame. V roku 2020, čo bol môj posledný rok v advokácii, pritom príjem zo zastupovania spoločnosti Mecom (v trestnej oblasti) tvoril približne 2-3 % z celkového objemu trestnoprávnej agendy firmy, ktorej trestnoprávny tím som viedol."