Americká ekonomika sa z pandémie rýchlo spamätáva, počet zamestnaných je však stále nižší ako pred jej začiatkom.
V utorok sa skončili dva programy podpory ľuďom, ktorí sú dlhodobo nezamestnaní alebo predtým pracovali ako samostatne zárobkovo činné osoby. Podľa stanice CNN koniec týchto programov znamená výpadok v príjmoch pre zhruba osem miliónov ľudí. Ďalších 2,7 milióna ľudí stratí federálnu podporu vo výške 300 dolárov týždenne, ktorá taktiež zaniká. Môžu však čerpať pomoc na úrovni jednotlivých štátov.
Administratíva Joea Bidena vyzvala americké štáty, aby predĺžili programy, ktoré končia, na miestnej úrovni. Žiadny zo štátov ale na krok nepristúpil. Naopak, niektoré využili možnosť sa z programov vyviazať potom, čo v médiách zazneli od podnikateľov sťažnosti, že
Programy mimoriadnej pomoci schválenej v súvislosti s pandémiou stáli americkú vládu zhruba 650 miliárd dolárov. Federálna vláda schválila v auguste nárast o štvrtinu rozpočtu programu potravinovej pomoci, ktorú čerpá bezmála 43 miliónov Američanov. Niektoré štáty vedené Demokratickou stranou tiež predĺžili moratórium na výpoveď z nájmu. Bidenovej vláda predtým predĺžila moratórium na splácanie vysokoškolských pôžičiek. Podľa analytikov spoločnosti JPMorgan ale žiadne z týchto opatrení nemá tak silný ekonomický a sociálny dopad ako mimoriadne dávky v nezamestnanosti.