"Súd upozornil, že v dôsledku konania obžalovaných bola časť tzv. ruského štátneho dlhu voči SR deblokovaná z prostriedkov jej vlastných obyvateľov a že v tejto veci mali byť trestne stíhané aj ďalšie osoby, a to prinajmenšom vtedajší predseda predstavenstva Devín banky S. G.," priblížila hovorkyňa.
Podľa jej slov, keďže ale od spáchania skutkov uplynulo už viac ako 20 rokov a počas tohto obdobia sa obžalovaní ďalšej trestnej činnosti nedopustili, odvolací súd im mimoriadne znížil tresty odňatia slobody pod dolnú hranicu trestnej sadzby.
NS SR už v októbri 2019 zrušil časť oslobodzujúceho rozsudku pre bývalého šéfa Devín banky aj ďalších štyroch spoluobžalovaných. Odvolanie prokurátora zamietol len v prípade jednej obžalovanej. Vecou sa tak opäť zaoberal ŠTS v Pezinku. Senát ŠTS v Banskej Bystrici v máji 2018 oslobodil spod obžaloby Kanisa aj ďalších vtedy piatich spoluobžalovaných. Prokurátor sa voči rozsudku odvolal.
Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal v trestnej veci Devín banky v júli 2015 obžalobu na šesť osôb – Kanisa a spol. pre pokračovacie trestné činy sprenevery a úverového podvodu. V organizovanej skupine mali byť štyria zamestnanci banky a dvaja členovia predstavenstva.
V období rokov 1998 – 2001 vykonávali podľa obžaloby v mene Devín banky rozličné finančné transakcie pri vykonávaní termínovaných vkladov spojených so zmenkovými obchodmi a poskytovaním úverov vybraným určitým slovenským a ruským firmám. Spreneverou pri termínovaných vkladoch mali spôsobiť škodu 30,93 milióna eur. Podvodným spôsobom malo byť tiež poskytnutých 25 úverov v objeme 88,4 milióna eur.