Nasleduje hnutie OĽaNO s 8 %, okolo 7 % percent by získali Progresívne Slovensko, Republika Milana Uhríka aj hnutie Sme rodina. Do Národnej rady by sa prebojovali aj KDH a zoskupenie maďarských strán Aliancia, ktorej sa tiež tesne podarilo prehupnúť cez 5 % hranicu zvoliteľnosti.
Kotleba mimo parlamentu
Tesne pod 5 % skončila ĽSNS. Podľa odborníkov sa ale voliči v prieskumoch k tejto strane príliš nehlásia, čo v praxi môže znamenať, že do parlamentu sa môžu pokojne dostať aj kotlebovci aj uhríkovci. Do úvahy prichádza aj ich možné spojenectvo s Hlasom a Smerom po voľbách, hoci by potrebovali zlomiť na spoluprácu ešte jednu stranu. Juraj Blanár v diskusnej relácii, ale žiadne spojenectvá nevylúčil.
„My sa vyjadrujeme k spojenectvám hneď po tom, ako sa uzavrú volebné miestnosti a vyhlásia sa oficiálne výsledky,“ uviedol. K možným spojenectvám sa vyjadril Richard Sulík, Ten už má jasno, s kým si určite pri prípadnom zostavovaní vlády ruku nepodá. „Čo sa týka Smeru, SNS a strany Mariána Kotlebu, tak tam dokonca náš kongres, čo je najvyšší orgán, že s týmito tromi stranami do koalície nepôjdeme,“ dodal liberál.