V celkom hodnotení nemalo Slovensko zastúpenie v prvej trojke iba raz, v roku roku 1997. O najlepší výsledok sa postaral Alexander Slafkovský, ktorý obsadil vo finále C1 štvrté miesto a štvrtý skončil aj celkovo. O lepšie umiestnenie ho pripravil "ťuk" na poslednej 24 bránke.
Slafkovský trať v Pau dobre pozná, v roku 2017 tam získal striebro na svetovom šampionáte. Ak by išiel čistú jazdu, obsadil by druhé miesto a celkovo by sa dostal na bronzový stupienok. "V semifinále som sa pokúšal o zodpovednú a dobrú jazdu, aby mi to stačilo na postup a vo finále už len vyladiť jazdu, aby som odstránil chybičky. Aj keď som sa nevyvaroval jednej na 18 bráne, kde som nechal dosť síl, ktoré mi chýbali v závere a preto som aj ťukol poslednú bránu. Celkovo spokojnosť z jazdy, škoda toho ťuku," povedal slovenský reprezentant pre portál canoe.sk.
Ďalší singlista Marko Mirgorodský nastupoval na štart ako priebežný líder celkového poradia SP. No v semifinále skončil tesne na 11. mieste a nepostúpil do finále. Finále ušlo aj poslednému zo slovenskej trojice Matejovi Beňušovi, v semifinále skončil na 15. mieste. Účasť v najlepšej desiatke ho stáli dva dotyky a štvorsekundová penalizácia.
Nedarilo sa ani kajakárom, Martin Halčin bol sedemnásty s mankom viac ako dve sekundy na postup, Jakub Grigar skončil až na 28. priečke. Hoci strieborný olympionik z Tokia predviedol čistú jazdu, na 19. bránke mal problémy, ktoré ho stáli priveľa času. "Cítil som sa dobre a na jazdu som sa tešil, no postupne som začal strácať a v spodnej časti trate prišla veľmi veľká chyba, kde som nechal 4-5 sekúnd a stálo ma to veľa síl. Som z toho veľmi smutný a sklamaný a určite musíme jazdu rozobrať a vylepšiť veci do svetového šampionátu v Bratislave," zhodnotil Grigar.
Eliška Mintálová obsadila v K1 siedme miesto. Spomedzi slovenských kajakárov sa vo finále predstavila ako jediná. Medzi najlepšiu desiatku sa prebojovala zo štvrtého miesta, keď predviedla čistú jazdu. To sa jej však vo finále nepodarilo zopakovať, keď už po úvodných siedmich bránkach nabrala šesť trestných sekúnd. Zvyšok trate síce zvládla bez chyby, no tri "ťuky" ju stáli lepšie umiestnenie. "Pravdupovediac, nie som z finálovej jazdy nadšená, ale dnes to na viac nebolo. Ja som už v piatok počas kvalifikačnej jazdy cítila, že toto nie sú úplne moje preteky a snažila som sa to prekonať. Postup do finále je super, ale so samotnou jazdou nemôžem byť spokojná," uviedla.
Mintálovej krajanka Jana Dukátová obsadila 24. priečku, keď v semifinále inkasovala štyri trestné sekundy a za postupom zaostala o vyše sedem sekúnd.
Najviac potešili výkony slovenských singlkanoistiek. Monika Škáchová a Zuzana Paňková postúpili do nabitého finále zo šiesteho, resp. siedmeho miesta. Škáchová pred týždňom v La Seu skončila v pretekoch SP siedma, no v Pau jej jazda nevyšla. Na štvrtej protiprúdnej bránke zariskovala a rozhodcovia vyhodnotili prejazd ako nesprávny. Dostala 50 trestných sekúnd a vo finále skončila na poslednom 10. mieste. "Štvrtú bránku som v semifinále podplavila a stratila sekundy. Vo finále som chcela urýchliť prejazd a nepodarilo sa to, 50-sekundová penalizácia ma odsunula na posledné 10. miesto, ale inak sa mi finálová jazda páčila. Okrem tejto jednej chyby. Išlo sa mi dobre a v konečnom dôsledku som veľmi spokojná," povedala po pretekoch.
Pre 16-ročnú Paňkovú to bola len druhá účasť na SP. Predviedla čistú jazdu, no o lepší čas ju pripravilo pár zaváhaní a napokon skončila ôsma. "Je to úžasné a som veľmi šťastná, že som sa dostala do finále. Je to niečo neuveriteľné. Celkovo som veľmi spokojná s pretekmi v La Seu a Pau. Keby mi niekto povedal, že budem vo finále a z kvalifikácie postúpim prvými jazdami, tak by som neuverila."