Uviedla to vicepremiérka a líderka strany Za ľudí Veronika Remišová. Predseda poslaneckého klubu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Michal Šipoš to považuje za dôležitý prejav nástupu spravodlivosti.
Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik je vinný z činnosti pre zločineckú skupinu takáčovcov, z toho, že prijal 50-tisíc eur za to, že Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) v roku 2017 nepodal sťažnosť proti prepusteniu šéfa takáčovcov Ľubomíra Kudličku z väzby. Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku mu uložil úhrnný trest vo výške 14 rokov v ústave s minimálnym stupňom stráženia. Takisto mu uložil trest prepadnutia majetku. Rozhodnutie zatiaľ nie je právoplatné.
Súd podľa Remišovej uznal vinným človeka, ktorý namiesto stíhania najvážnejších zločinov a korupcie spolupracoval so zločinom a korupciu páchal. „Aj keď ide o dôležité rozhodnutie, boj proti systému korupcie, klientelizmu a organizovanému zločinu sa ešte len začína," doplnila.
Šipoš poukázal na to, že hoci je dnes Slovensko svedkami rozsiahlej odvety starého systému, verí, že aj tento rozsudok je dôležitým signálom postupnej očisty Slovenska od korupcie a organizovaného zločinu.
Strana Sloboda a Solidarita (SaS) vníma tento verdikt ako potvrdenie, že Dušan Kováčik je stelesnením skorumpovanosti a zlyhania právneho štátu za vládnutia Smeru-SD. „Rozhodnutie, ktorým súd odsúdil Dušana Kováčika, ukazuje, v akom stave právneho štátu bola naša spoločnosť za vlád Roberta Fica. Skutočnosť, že Dušan Kováčik bol opakovane zvolený za špeciálneho prokurátora svedčí o tom, v akom prostredí korupcie sme za Fica žili a koľko práce je pred nami, aby sa zo Slovenska právny štát naozaj stal,“ priblížil poslanec parlamentu Alojz Baránik (SaS).