Priateľ je tréner
V ringu vraj nemožno vyzerať sexi. „Mejkap vôbec neriešim, lebo väčšinou to vypáli úplne inak, ako to tie baby zamýšľajú, rozmažú sa a nevyzerá to vôbec dobre. Inak sa ani v bežnom živote veľmi nemaľujem, lebo to neviem.
Potrpím si však na vlasy, konkrétne si dávam vpletať farebný kanekalon (umelá náhrada vlasov, pozn. red.), na tom si v poslednom čase ulietavam. K tomu sa snažím zladiť aj oblečenie, dlho som to neriešila, ale má to efekt. Na Oktagone môžem mať síce len veci od nich, ale inak si navrhujem sama.“ Kedy sa cíti príťažlivo? „Teraz, keď ma maľujete, alebo keď sa pekne oblečiem a idem von. Nestáva sa to často, tak si to užívam, keď vyzerám ako žena. Keby toho bolo veľa, liezlo by mi to na nervy. Tepláky sú proste základ,“ hovorí so smiechom. Majsterka sveta má priateľa, svojho trénera Tomáša Tadláneka, s ktorým tvorí pár deväť rokov. „Dali sme sa dokopy na tréningu. Mal na starosti náborovú skupinu v roku 2012, kde som bola aj ja. Povedal, že ak bude niekto niečo potrebovať, má mu napísať, a ja som mala problém s rukavicami. Odvtedy sme spolu. Je to človek, ktorý má veľkú charizmu. Príde do miestnosti a ani neviete, čo, ale niečo vás na ňom priťahuje, takže som si ho hneď všimla,“ spomína. To, že sú spolu 24 hodín denne, im neprekáža. „Má to, samozrejme, svoje pozitíva aj negatíva, ale prevažuje to dobré. Stará sa o mňa, má ma pod kontrolou, pripravuje ma na zápasy, dáva na všetko pozor, nič nepodceňuje a hlavne vie, ako sa cítim. Keď napríklad vie, že som sa dobre nevyspala, dá mi na druhý deň ľahší tréning.“ Za typickú romantičku sa nepovažuje. „Nie som typ, ktorý by od muža vyžadoval, aby mi nosil kvety, lebo mi hneď uschnú.“
Sníva o olympiáde
Monika mala veľa ponúk, za koho bude súťažiť, no vybrala si Oktagon. „Na to, koľko mám za sebou zápasov a úspechov, ma na Slovensku aj v Česku pozná veľmi málo ľudí, preto som si vybrala Oktagon, ktorý je veľmi populárny. Ponúkli mi aj výborné finančné ohodnotenie, ale zavážilo to, že sa chcem zviditeľniť na domácej pôde.“ Sú muži v tomto športe lepšie finančne ohodnotení než ženy? „Dosť závisí od toho, aký ste zápasník, je to skôr o mediálnom dosahu. Čo sa týka Oktagonu, je to doslova o tom, aký ste pre organizáciu cenný. Napríklad Attila Végh dostane viac peňazí, lebo má veľký dosah, veľa ľudí ho pozná, je to ikona. Nie je to teda o pohlaví, pretože napríklad niektorí muži, ktorí majú menší dosah ako ja, dostanú aj menej peňazí.“ Monika má jasný plán do budúcnosti. „Chcela by som odísť na vrchole. Pomaly sa tituly, ktoré som chcela získať, míňajú, ale ešte stále nie som vnútorne naplnená, že by som tohto športu mala dosť. Budem teda zápasiť dovtedy, kým ma to bude baviť. Ak by prišli deti, v tom prípade sa chcem venovať len im a rodinnému životu. Myslím si, že inak by to bolo veľmi náročné skĺbiť.“ Do zbierky jej chýba už len medaila z olympiády. „Mojím najväčším snom je dostať sa na olympijské hry, lenže to je zatiaľ problém. Thajský box ani kickbox na olympiáde nie sú. Stále čakám, že sa stane zázrak a budú zaradené.“