Návrh z dielne liberálov ošetruje aj starobné dôchodkové sporenie. "Účasť na starobnom dôchodkovom sporení vzniká najneskôr v okamihu vzniku prvej účasti na priebežne financovanom dôchodkovom systéme, ak tento okamih nastal najmenej 30 rokov pred zákonom ustanoveným okamihom vzniku nároku na starobný dôchodok z priebežne financovaného dôchodkového systému," píše sa v návrhu. Čo sa týka vyplácania týchto nasporených peňazí, podľa návrhu je preferovaným spôsobom doživotné vyplácanie. Poslanci navrhujú účinnosť zákona od začiatku roka 2023.
Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak považuje konferenciu SaS za divadielko. Povedal to v stredu po rokovaní vlády. "Ja to považujem za také divadielko. V utorok (21. 9.) napríklad na úrade vlády bolo rokovanie zástupcov všetkých štyroch koaličných strán za účasti premiéra Eduarda Hegera (OĽANO), kde sme sa bavili práve o dôchodkovej reforme a prebrali sme aj návrh ústavného zákona aj návrh novely zákona o sociálnom poistení, ktorý s ním súvisí," podotkol Krajniak s tým, že rokovanie trvalo vyše dvoch hodín a minister sa domnieva, že sa zase o kúsok pohli. Rokovania budú pod záštitou premiéra podľa jeho slov pokračovať aj naďalej.
Vyzdvihol, že spoločný návrh o dôchodkoch je kreovaný už viac ako rok za účasti sociálnych partnerov, odborníkov či zástupcov koaličných strán vrátane SaS. "Bol doručený počas leta na vládu a keďže sú tam ešte niektoré sporné otázky, tak v tých rokovaniach ďalej pokračujeme tak, ako sme sa dohodli a tak, ako som sa dohodol aj s predsedom SaS Richardom Sulíkom na úrovni premiéra a na úrovni delegovaných zástupcov jednotlivých strán," dodal minister.
Zároveň zhodnotil, že na rozdiel od medializovaných vyjadrení niektorých zástupcov SaS rokovanie so Sulíkom bolo veľmi konštruktívne, vecné a veľa vecí si vysvetlili. "Čo vám mám na to povedať, keď organizujú (zástupcovia SaS) nejakú konferenciu a súčasne prebiehajú rokovania o návrhu ústavného zákon, ktorý je už doručený na vládu," uzavrel Krajniak.