26.09.2021 17:05 | Šport | Futbal

Greif debutoval v La Lige: Mallorca prehrala a inkasoval tri góly

Slovenský futbalový brankár Dominik Greif zažil debut v španielskej La Lige.

V nedeľnom zápase 7. kola nastúpil pri prehre Realu Mallorca s Osasunou Pamplona 2:3. Celý duel odohral aj obranca domácich Martin Valjent.

Nováčik v predchádzajúcom kole prehral na pôde Realu Madrid 1:6 a aj to mohol byť impulz pre trénera Luisa Garciu Plazu, aby urobil zmenu v bránke. Greif nemal ideálny štart, už v 9. minúte ho prekonal strelou spoza šestnástky obranca Jose Angel Cote.

O tri minúty neskôr po rohovom kope vyrovnal Dani Rodriguez. Klub z Baleárskych ostrovov sa ujal vedenia v nadstavenom čase prvého polčasu, keď sa opäť po rohovom kope dostala lopta k Fernandovi Niňovi a ten osamotený nezaváhal.

Hostia vyrovnali v 58. minúte, keď Greif nemal nárok na výborne kopnutý priamy kop Iniga Pereza presne do "vinkla". Druhý obrat v zápase zavŕšil v 89. minúte Javier Martinez, ku ktorému sa odrazila lopta v preplnenej šestnástke a z malého vápna prekonal slovenského brankára.

La Liga - 7. kolo:

Real Mallorca - Osasuna Pamplona 2:3 (2:1)

Góly: 11. Rodriguez, 45.+4. Niňo - 9. Cote, 58. I. Perez, 89. J. Martinez/D. Greif odchytal celý duel, M. Valjent (obaja Mallorca) odohral celý duel/